ایباراکی

Ibaraki

مشخصات شاخص

کشور: ژاپن | Japan
جمعیت: ۳۲,۹۲۴
پیش شماره تلفن: ۲۹(۸۱)+
ساعت:

شرح

ایباراکی شهری کوچک در استانی به همین نام در کشور ژاپن است. این شهر که نزدیک به سواحل جنوب شرقی کشور ژاپن واقع شده دارای طبیعتی بکر و زیبا و مناظری بی‌نظیر است. در طی سال‌های گذشته این شهر به عنوان یکی از مقاصد گردشگری جنوب شرقی ژاپن به سرعت پیشرفت کرده و محبوب شده است. با این وجود بیشتر شهرت آن وابسته به دریاچه هینوما، بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین ژاپن است که این شهر در سواحل آن گسترش یافته است. همراه ایلیا گشت این شهر ساحلی زیبای ژاپن را بیشتر بشناسیم.

معرفی شهر ایباراکی

ایباراکی که زمانی تنها روستایی کوچک و ماهیگیری در سواحل اقیانوس آرام بود با بهم پیوستن روستاهای کوچک این نواحی به شهر تبدیل شد. روستاهای ناگااوکا، کاوانه، کامینایی و ایشیزاکی در ناحیه هیگاشیباراکی و روستای ناماساکی در ناحیه کاشیما بهم پیوستن و در یک آوریل 1889 برای آن‌ها شهرداری تاسیس شد. در 11 فوریه 1955 ناگااوکا، کاوانه و کامینایی از این شهرداری جدا و به صورت مستقل شهری به نام ایباراکی را تشکیل دادند. در 5 مارس 1985 این شهر قراردادی را امضا کرد که طی آن با شهر ایشیزاکی همسایه می‌شد. اما در سال 2007 شهر ایشیزاکی با شهر میتو ادغام شده و تشکیل یک شهر واحد را دادند. با این وجود در آوریل 2007 تمام طرح‌هایی که برای این شهرها در نظر گرفته شده بود، رها شدند. 

گردشگری

سواحل زیبا و فریبنده اقیانوس آرام همراه طبیعت بکر، دست نخورده و دلفریب آن، بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین ژاپن یعنی دریاچه هینوما، جشنواره هینوما هیدرانگه و فستیوال ایباراکی از جاذبه‌های توریستی این شهر هستند.

اقتصاد

ماهیگیری و کشاورزی از صنایع معمول آن است با این وجود شرکت هیتاچی نیز در این شهر مستقر است.

تحصیل

این شهر دارای 6 مدرسه ابتدای، دو مدرسه راهنمایی و یک دبیرستان بوده و فاقد دانشگاه می‌باشد.

جغرافیا

این شهر که در استان ایباراکی در سواحل جنوب شرقی ژاپن واقع شده، در کرانه اقیانوس آرام قرار گرفنه و از طرفی دریاچه هینوما را در شرق خود دارد.