هوار | hvar

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۲۵۱
پیش شماره تلفن: +۲۱
ساعت:

شرح

هوار شهری بندری در جزیره هوار ، بخشی از بخش اسپلیت-Dalmatia شهرستان کرواسی است. خلیج در ساحل جنوبی جزیره ، روبروی سایر شهرهای مجاور استاری گراد و جلسا قرار دارد.شهر هوار از تاریخی طولانی و برجسته به عنوان مرکز تجارت و فرهنگ در دریای آدریاتیک برخوردار است. بخشی از امپراتوری ونیز در طول قرن سیزدهم تا هجدهم ، این پایگاه دریایی مهم با یک قلعه قوی در بالا بود که دیوارهای شهر و بندر محافظت شده را محاصره می کرد. با رشد و شکوفایی زندگی فرهنگی ، رونق یافت و هوار مکان یکی از قدیمی ترین تئاترهای باقیمانده در اروپا است که در سال 1612 افتتاح شد. دیوارهای هفت صد ساله همچنان مانند بسیاری از خانه های نجیب و ساختمانهای عمومی از قرن 15 – 17 همچنان زنده مانده است.

تا قرن 19 ، بندر هوار دیگر یک پایگاه نظامی نبود و انجمن بهداشتی هوار با جشن 150 سال در سال 2018  ، اقتصاد شهر و جزیره را در یک شهر جدید گرفت. به عنوان یکی از اولین “تابلوهای توریستی” در اروپا ، در سال 1868 با هدف ارائه “مراقبت خوب از بازدید کنندگان” تأسیس شد. امروزه این شهر هتل ها ، گالری ها ، موزه ها و نمایشگاه های مختلفی از جمله آرسنال ، لوگیا ، مؤسسه کرواسی و موزه میراث هوار با مجموعه های هنری و باستان شناسی خود دارد.

بندر هوار که در یک خلیج طبیعی دیدنی قرار دارد ، با زنجیره ای جزیره Pakleni Otoci که از جنوب آن محافظت می کند ، یک پناهگاه امن برای قایق ها در طول سال است. این شهر به ویژه در ماه های تابستان یک بندر فراخوان مشهور قایق های قایقرانی در دریای دریای آدریاتیک است. رشته کوه که طول جزیره را دراز می کند به عنوان یک سد مؤثر بین شهر هوار و سکونتگاه های شمال عمل می کند. در قرنهای گذشته ، چندین ساعت طول می کشد تا پیاده روی زمین یا قایقرانی در اطراف ساحل انجام شود. جاده مدرن Stari Grad به Hvar ، با تونل جدید خود که در سال 2000 افتتاح شد ، اکنون دسترسی سریع و آسان بین شمال و جنوب را فراهم کرده است.

آب و هوای شهر هوار

شهر هوار دارای آب و هوای مدیترانه ای ، معمولی جنوب دریای جنوبی ، دارای زمستان های معتدل مرطوب و تابستان های گرم است. در ماه ژوئن تا سپتامبر ، دمای متوسط ​​بالاتر از 20 درجه سانتیگراد است و تنها در دو ماه از سال زیر 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. در روزهای زمستان دمای هوا بین 10 تا 18 درجه سانتیگراد است و از 4 تا 10 درجه سانتیگراد کم می کند. درجه حرارت بالا در روز در ماه های تابستان از 27 تا 34 درجه سانتیگراد و از 18 تا 25 درجه سانتیگراد برای کمترین میزان شبانه روز است. در طول تابستان ، وزش باد شدید بطن از طریق کانال Pakleni می وزد ، و در طول روز ، خنک کننده استقبال می کند. باران در اینجا بهار و تابستان بسیار نادر است ، اگرچه در ماه های پاییز و زمستان فراوان است. برف سبک به طور متوسط ​​هر ده سال یک بار اتفاق می افتد. میانگین دمای ماهانه دریا ، از ژوئن تا اکتبر ، 20 درجه سانتیگراد است. برای دمای هوا بیش از 27 درجه سانتیگراد غیر معمول نیست. دریا همیشه از هوا گرمتر است ، مگر در ماه های تابستان. جریان معمولاً از جنوب شرقی وارد می شود.

 موقعیت جغرافی هوار

این شهر در یک خلیج کوچک در ساحل جنوبی جزیره هوار ، به سمت انتهای غربی واقع شده است. سرزمین اطراف آن تپه کارست است و از دریای آدریاتیک به شدت افزایش می یابد. سنگهای موجود در منطقه متخلخل ، عمدتا سنگ آهک و دولومیت هستند ، بنابراین آب زیرزمینی کمیاب است. با این حال ، برخی از کشاورزی وجود دارد که زمین به اندازه کافی در دسترس باشد و قابل آبیاری است مانند باغ های زیتون ، تاکستان ها ، اسطوخودوس و رزماری.رشته کوه که طول جزیره را دراز می کند به عنوان یک سد مؤثر بین شهر هوار و سکونتگاه های شمال عمل می کند. در قرنهای گذشته ، چندین ساعت طول می کشد تا پیاده روی زمین یا قایقرانی در اطراف ساحل انجام شود. جاده مدرن Stari Grad به Hvar ، با تونل جدید خود که در سال 2000 افتتاح شد ، [7] اکنون دسترسی سریع و آسان بین شمال و جنوب را فراهم کرده است.خط ساحلی عمدتاً شیب دار و مسطح است و سواحل شن های کوچک در خلیج ها قرار دارد. Pakleni Otoci و جزیره Galešnik در ورودی بندر هوار مناطق دیدنی محافظت شده هستند.