هوموت سوک | Houmt souk

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷۵,۹۰۴
پیش شماره تلفن: ۲۱۶+
ساعت:

شرح

هوموت سوک | Houmt souk

هوموت سوک شهر اصلی جزیره Djerba در تونس است. یک مکان توریستی محبوب ، بیشتر به خاطر سوغ سنتی و قلعه آغلبید شناخته شده است. این شهر در فاصله حدود 20 کیلومتری از عجم و 22 کیلومتری از El Kantara از جاده رومی واقع شده است. این شهر همچنین یک شهر اصلی است که به دلیل تراکم مرکز شهر ، ویژگی معماری آن با سایر نقاط جزیره فرق می کند. منزل معمولی ممکن است به طور قابل ملاحظه ای متفاوت باشد. علاوه بر این ، یک سبک معماری جدید که در آن حیاط از بین رفته ممکن است در برخی خانه های مدرن دیده شود. رنگ های غالب برای سنگ تراشی و آبی آسمانی برای درها و پنجره ها به رنگ سفید تیز باقی مانده است. این شهر دارای چندین خیابان کوچک است که به وسیله بازی ها متصل شده اند ، و تعدادی از سوکت های پوشیده شده مانند Errbaâ یا بازار مرکزی جدیدتر وجود دارد.

فوندوك ها در شهر ، قدمت چند قرني دارند ، اغلب از همان سبك ساختمان استفاده مي كنند. یک حیاط به طور کلی مربع با گروهی از فروشگاه ها ممکن است در سطح زمین ، به همراه یک درب با قفل سنگین یافت شود. در بعضی مواقع توسط یک پنجره اتاق زیر شیروانی در محل ذخیره می شد. حیوانات ، چرخ دستی ها و تجهیزات در حیاط پناه می گرفتند. طبقه اول ، که به یک پله واحد رسیده است ، دارای یک گالری است که توسط ستون ها و قوس ها پشتیبانی می شود. این اغلب نقطه دسترسی برای تعدادی از اتاق ها یا اتاق های ذخیره سازی است. بسیاری از چنین ساختمانهایی هنوز هم ممکن است در مرکز شهر ، جایی که آنها به هتل ها و خوابگاه های جوانان تبدیل شده اند ، دیده نشوند. برخی حتی به مراکز توریستی تبدیل شده اند. منطقه ساحلی ، که قبلاً متروک بود ، در حال شهرنشینی شدن است.

با وجود کشور مسلمان ، مساجد در این هوموت سوک بیشمار هستند و معماری آنها بسیار متفاوت است. آیین حنفی ، به قرن 18 میلادی باز می گردد و مجهز به یک مناره معمولی به سبک عثمانی است. همچنین سیدی ابراهیم الجمنی وجود دارد که در سال 1674 ساخته شده است ، با یک سقف با طاق های متعدد و زاویه ای که مقبره یک قدیس را شامل می شود. این سه مسجد به عنوان بناهای تاریخی طبقه بندی می شوند. سیدی بوآکازین ، که در نزدیکی کتابخانه عمومی واقع شده است ، از کاشیهای سبز قرن قدمت ساخته شده است و همچنین یک آرامگاه زائوایی با مقبره یک قدیس در آن قرار دارد. با نام للا گمیرا ، این زنان بیشتر از زنان مبتلا به ناباروری بازدید می شوند. آنها به امید به دست آوردن نعمت ، و شاید تولد ، شمع را در آنجا شست و روشن می کنند.