هورتا | Horta

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۹۲(۳۵۱)+
ساعت:

شرح

هورتا | Horta

هورتا نام یکی از سه شهر بزرگ و مهم و البته اصلی مجمع‌الجزایر فوق‌العاده زیبای آزور است که در بخش غربی گروه مرکزی این جزایر و در جزیره فایال واقع شده است. این شهر یک ایستگاه اصلی برای کسانی است که به قایق‌رانی در اقیانوس اطلس و نیز غواصی و دیدن نهنگ‌ها و دلفین‌ها از نزدیک علاقه دارند. البته طبیعت بکر، سرسبز و ساکت آن نیز مانند سایر مناطق آزور محلی برای یافتن آرامش و استراحت برای کسانی است که از شلوغی شهرها فراری هستند. همراه ایلیا گشت این شهر زیبای پرتغالی را بیشتر بشناسید.

معرفی شهر هورتا 

در سال 1467 یک نجیب‌زاده فنلاندی به نام جوز وان هورتر برای دومین بار به جزیره فایال وارد شد و در زمان پیاده‌روی‌اش در ساحل جزیره، خلیجی را یافت که امروزه به خلیج هورتا معروف است. وی در این مکان یک کلیسای کوچک ساخت که بعدها هسته اولیه جامعه کوچک شهر هورتا را تشکیل داد. هورتا نامی است که از ترجمه نام این نجیب‌زاده یعنی هورتر گرفته شده است. با وجود اینکه دی فرناندو، دوک وایژو در دوم فوریه 1468 لقب نخستین کاپیتان جزیره را به هورتر اعطا نمود اما، اداره جزیره براساس منافع تجاری و یا منافع دهقانان جزیره صورت نمی‌گرفت. در واقع مهاجران اولیه جزیره کشاورزان سخت‌کوش پرتغالی بودند اما هورتر با ایجاد فرصت‌های جدید شغلی و با به وجود آوردن موج شهرک‌نشینی به جذب مدیران، بازرگانان و مهاجران جدید از هم‌وطنان خود اقدام نمود. 

اقتصاد

امروزه این شهر به عنوان پایتخت قانون‌گذاری آزور شناخته می‌شود با این وجود، زمین‌های حاصلخیز و آب و هوای عالی، باعث پیشرفت روزافزون صنعت کشاورزی شده به طوری‌که فعالیت اقتصادی اولیه و عمده مردم شهر کشاورزی است. از طرفی صنعت توریسم نیز به عنوان یک صنعت بسیار مهم و درآمدزا در جزیره، جایگاه ویژه‌ای دارد. 

آب و هوا

آب و هوای مرطوب نیمه‌گرمسیری، اقلیم غالب این جزیره است با این وجود به شدت تحت تاثیر جریان‌ها اقیانوسی نیز قرار دارد. گرم‌ترین ماه سال، آگوست با 22 درجه سانتی‌گراد است و زمستان‌های معتدل و خفیف با بارش فراوان را تجربه می‌کند.