اونفلور نرماندی | Honfleur

مشخصات شاخص

کشور: فرانسه
جمعیت: ۸٬۱۶۳
پیش شماره تلفن: ۰۰۳۳
ساعت:

شرح

اونفلور نرماندی شهری ساحلی در منطقه‌ی نرماندی است. این شهر در دهانه‌ی رود سن قرار دارد و با داشتن جاذبه‌های دیدنی فراوان، مقصد محبوبی به هنگام سفر به فرانسه محسوب می‌شود. اونفلور شهری زیبا و مسحورکننده در نرماندی، در شمال فرانسه است. این شهر با بیش از هزار سال قدمت، در صورت علاقه‌ی شما به اقیانوس و سازه‌های قرون وسطایی، به‌راستی ارزش دیدار دارد. اونفلور از قرن دوازدهم به بعد تبدیل به نقطه‌ی تلاقی مهمی برای جابجایی کالاها از طریق دریا به انگلیس شد. این شهر برای محافظت از حملات دشمنان، سنگربندی شد و با گسترش تجارت دریایی، رشد خود را متوقف نکرد.

دیدار از اونفلور به معنی کشف یک شهر زیبا اما کوچک، با کوچه‌های سنگ‌فرش، خانه‌های نیمه چوبی، بندری کوچک و کرجی‌هایی قدیمی است. این شهر در نرماندی بدون شک شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

کلیسای سنت کاترین

کلیسای سنت کاترین بنایی مهم در اونفلور است که نباید دیدار از آن را فراموش کرد؛ حتی اگر قرار است تنها چند ساعت در این شهر گشت زد. کلیسای سنت کاترین در قرن پانزدهم میلادی جایگزین یک کلیسای سنگی شد که در طول جنگ صدساله تخریب شده بود. سنت کاترین تماماً از چوب‌های جنگل اطراف ساخته شد.

طرح اصلی این بنا از یک قایق دوتکه‌ی چوبیِ واژگون، الهام گرفته شده و حکایت از دانش بالای کارگران اونفلور در امر کشتی‌سازی دارد. به همین خاطر، کلیسای سنت کاترین بزرگ‌ترین کلیسای چوبی در فرانسه محسوب می‌شود.

آبگیر قدیمی نام این بندر زیبا در اونفلور است. این بندر در سال ۱۶۸۱ ساخته شد و تخریب بخشی از برج و باروی شهر به‌منظور گسترش آن را ضروری می‌ساخت. امروزه، بدون شک آبگیر قدیمی یکی از زیباترین جاذبه‌های اونفلور است.منظره‌ی شاعرانه از خانه‌های این بندر و انعکاس آن در آب، به لطف نقاشان امپرسیونیست قرن نوزدهم، بسیار مشهور شده است. خانه‌های قرن هفدهم و هجدهمی اطراف این بندر در فهرست بناهای تاریخی قرار دارند.

کلیسای نوتردامِ گرِیس (Notre-Dame de Grace) در اوایل قرن هفدهم میلادی به‌منظور جایگزین شدن با یک کلیسای قدیمی در مکانی مشرف به اونفلور ساخته شد.کلیسای قبلی براثر ریزش صخره تخریب شده بود. نوتردامِ گریس در ابتدا توسط دوک نرماندی به نشانه‌ی سپاسگزاری برای زنده ماندن وی از یک طوفان سهمگین بنا شد.

دیدنی‌ها