هوشی مین | Ho Chi Minh

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷٬۱۶۲٬۸۶۴ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۸۴
ساعت:

شرح

هوشی‌مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است که در ساحل رود سایگون قرار دارد. شهر هوشی مین در ۶۰ کیلومتری دریای چین جنوبی و ۱۷۶۰ کیلومتری هانوی پایتخت ویتنام واقع شده اشت.

پیش از پایان جنگ ویتنام و یکی شدن ویتنام شمالی و جنوبی در سال ۱۹۷۵ میلادی این شهر، سایگون نام داشت و پایتخت ویتنام جنوبی بود. در قرن ۱۷ میلادی پیش از اضافه شدن این شهر به خاک ویتنام، پری نوکور نام داشت و مهمترین بندر کامبوج بود.

پس از انقلاب کمونیست این شهر را هوشی مین نامیدند. شهری که قبلا به سایگون معروف بود، با عبور از سخت ترین روز های خود، حالا به یکی از هیجان انگیز ترین شهرهای آسیا تبدیل شده است. روح زندگی پر انرژی و با نشاط در خیابان های شهر هوشی مین موج می زند. همچنین این شهر یکی از شهرهای زیبا و توریستی ویتنام محسوب می شود.

یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری کشور ویتنام مجموعه تونل های معروف کو چی است.  این تونل در سال ۱۹۶۰ میلادی در جنگ با سربازان آمریکایی ساخته شد. این مجموعه تونل ها یک شبکه عظیم اتصال تونل های زیر زمینی واقع در منطقه ی کو چی از هو شی مین (سایگون)، ویتنام، و همچنین بخشی از یک شبکه بسیار گسترده ای از تونل ها ی زیر زمینی کشور ویتنام می باشد که محل چندین عملیات نظامی در طول جنگ ویتنام بوده است.

این تونل یکی از پایگاهای مهم ویتنامی ها در جنگ با آمریکا بود و هیچ وقت توسط ارتش آمریکا به طور کامل کشف نشد. تونل ها توسط سربازان ویت کانگ به عنوان پناهگاه و همچنین به عنوان ارتباط و تامین راه، بیمارستان، انبار مواد غذایی و اتاق های استراحت، انبار اسلحه و مهمات و اتاق جلسه های سری و همچنین محل زندگی برای تعداد زیادی از مبارزان ویتنام شمالی بوده است که با نیروی انسانی و ابتدایی ترین وسایل حفر شده است.

تونل کو چی به یک پارک حفاظت شده توسط دولت ویتنام تبدیل شده است که بیانگر یادبود زمان جنگ ویتنام می باشد و به دو قسمت بن دین و بن یوک نامگذاری شده است.

این تونل ها مکانی فوق العاده برای جذب گردشگر از تمام کشورهای دنیا شده است که هر ساله تعداد زیادی بازدید کننده دارد. در بعضی تورهای گردشی، برنامه‌ی رفتن به تونل هم در نظر گرفته می‌شود. اگر به تاریخ جنگ ویتنام علاقه‌مند هستید فرصت بازدید از این تونل را از دست ندهید.

شما می توانید از زیبایی های طبیعی این منطقه و همچنین جاذبه های گردشگری این منطقه بازدید کنید. بازدید از موزه های جنگی، تونل ها، مخفیگاه های فوق العاده، انبار اسلحه و مهمات، و دفتر کار فرماندهان ویتنامی و همچنین لذت بردن از تیر اندازی و صرف چای و میوه ی محلی تنها بخشی از فعالیت های شما خواهند بود.

خانه اپرا سایگون نمونه ای از معماری استعماری فرانسه در ویتنام است که توسط معمار فرانسوی اوژن فرت در سال ۱۸۹۷ میلادی به عنوان اپرای سایگون ساخته شده است. ظرفیت این ساختمان ۸۰۰ نفر است، که بعد از سال ۱۹۵۶ میلادی به عنوان مجلس نمایندگان ویتنام جنوبی مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۷۵ میلادی به بعد دوباره به عنوان سالن تئاتر مورد استفاده قرار گرفت، و در سال ۱۹۹۵ نیز مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفت.

خانه اپرا سایگون، نقشه ی کاخ پتی در پاریس را دارد. این نمونه ی برجسته از معماری استعماری فرانسه به راحتی قابل دسترس است و به طور منظم میزبان برخی از بهترین کنسرت های شهر می باشد.

کلیسای نوتردام که بطور رسمی به نام کلیسای جامع بانوی معصوم ما نامیده می شود در شهر هو شی مین، توسط معماران فرانسوی بین سال های ۱۸۶۳ تا ۱۸۸۰ ساخته شد. این بنای زیبا از دو برج ناقوس که ارتفاع هرکدام ۵۸ متر است تشکیل شده است.

در سال ۲۰۰۵ میلادی گزارش شد که از یک چشم تندیس حضرت مریم، که در کلیسای نوتردام قرار دارد، اشک می آید و همین موضوع باعث شد تا سیل عظیمی از مردم به این کلیسای زیبا سرازیر شوند

کاخ استقلال، نقطه ی عطفی در شهر هو شی مین ویتنام است که توسط معماری ویتنامی که برنده جوایز مهمی در فرانسه و ایتالیا شده بود، بنا شده است. نگو ویت تو، استحکام بنا را به حدی بالا گرفته بود که بمباران نیروهای ارتش ویتنام شمالی هم تخریب مهمی بر جای نگذاشت.

کاخ استقلال ویتنام در محل کاخ «نورودوم» ساخته شده و به عنوان کاخ ریاست جمهوری، محل استقرار رئیس جمهوری ویتنام جنوبی بود، تا اینکه ارتش ویتنام شمالی و چریک‌های آزادی بخش جنوبی (ویت کنگ ها) توانستند این شهر را فتح کنند.

در اصل کاخ ویتنام برای نشان دادن قدرت ویتنام در پی استقلال آن ساخته شد، اما در نهایت پس از سقوط سایگون به کاخ اتحاد تغییر نام یافت.

اگر چه فام نگو لائو استریت، به عنوان منطقه ای که پر از دستفروش و دوره گرد است، معروف است، اما خیابان های آن همیشه پر از توریست ها و مردم محلی است، که با وجود داشتن سبک های مختلف زندگی، همگی جذب این منطقه می شوند.

فام نگو لائو پر از مغازه ها و غرفه هایی است که لباس های فیک و ارزان، دی وی دی، سوغاتی و حتی یادبودهای جنگ می فروشند. رفتن به این محله حتما برای شما نیز خالی از لطف نخواهد بود.

موزه بقایای جنگ در ویتنام فارغ از هر گونه عقیده ی سیاسی برای همه گردشگران جالب توجه می باشد.

این موزه که در یکی از مراکز فرماندهی آمریکایی‌ها قرار گرفته، هواپیماها، خودروهای زرهی، و ابزارهای شکنجه متعلق به آمریکایی‌ها را به نمایش گذاشته است.

در موزه بقایای جنگ تصاویری واضح و گاه نگران کننده، از مبارزات قرن بیستم این کشور به بازدید کنندگان ارائه می شود. بازدید از این موزه برای کسانی که علاقه مند به تاریخ پیچیده ی ویتنام هستند، ضروری است.

هتل‌ها

دیدنی‌ها