هلسینگور | helsingor

مشخصات شاخص

کشور: دانمارک
جمعیت: ۴۷,۳۴۶
پیش شماره تلفن: ۴۵+
ساعت:

شرح

هلسینگور شهری در شرق دانمارک است. این شهر همانطور که امروزه مشهور است در دهه 1420 توسط پادشاه دانمارکی اریک پومرانیا تأسیس شد. وی Sound Dues را در سال 1429 تأسیس کرد ، به این معنی که کلیه کشتی های خارجی که از این تنگه عبور می کردند مجبور به پرداخت عوارضی بودند که این رقم تا دو سوم درآمد ایالت دانمارک را تشکیل می دهد. با این درآمد اریک از پومرانیا قلعه Krogen را ساخت. این قلعه در دهه 1580 گسترش یافته و به کرونبورگ تغییر نام یافت. تمام کشتی ها مجبور شدند در هلسینگور متوقف شوند تا محموله های خود را مالیات دهند و به تاج دانمارک بپردازند ، اما این نیز تجارت قابل توجهی برای این شهر ایجاد کرده است. در سال 1672 هاین شهر به سومین شهر بزرگ دانمارک تبدیل شده بود. Sound Dues در سال 1857 با کنوانسیون کپنهاگ ، که در آن همه ملل دریایی توافق کردند که یک بار هزینه پرداخت کنند ، لغو شدند.
قدیمی ترین بنای مستحکم تقویت شده هلسینگور ، فلندربورگ ، قلعه اولیه قرون وسطایی است که در تپه ای درست در جنوب شهر قرون وسطایی واقع شده است. در حدود 1200 ، نخستین كلیسای سنت اولاف ساخته شد. روزگاری تعدادی از صومعه کلیسا را محاصره کرده بودند ، اما اکنون تمام آنچه که باقی مانده است ، ساختمان کلیسا است ، امروز کلیسای جامع ادیان هلسینگور. قدیمی ترین قسمت های کلیسای جامع هلسینگور به قرن سیزدهم برمی گردد و به ما می گوید که روستای ماهیگیری همانطور که در آن زمان هلسینگور بود ، به یک شهر با اهمیت رسیده بود.

خط حمل و نقل ماشین بین هلسینگور و هلسینگبورگ ، اسکانیا ، سوئد شلوغ ترین خط در جهان است که روزانه بیش از 70 عزیمت در هر جهت دارد. این مسیر به عنوان مسیر HH Ferry شناخته می شود و در طول تاریخ توسط چندین خط حمل بار پیموده شده است. ترمینال کشتی اتومبیل به ایستگاه اصلی راه آهن شهر وصل شده است. از ایستگاه ، قطارها هر 20 دقیقه به کپنهاگ می روند. قطارها همچنین به سمت هیلرد و ژیلله حرکت می کنند. شش ایستگاه یا ایستگاه قطار دیگر در داخل شهر و حومه های متصل وجود دارد.برای یک قرن کشتی سازی Helsingør Værft یا Elsinore یک مکان برجسته بود که کل منطقه بین شهر و قلعه Kronborg را در بر می گرفت. در سال 1882 تأسیس شد. در اوج آن در سال 1957 ، 3600 کارمند داشت. آخرین کشتی در سال 1983 از کارخانه کشتی سازی خارج شد و در همان سال به دنبال خسارات قابل توجهی بسته شد. کارخانه آبجو وایبرو ، که در سال 1840 تأسیس شد ، دومین کارخانه آبجو در دانمارک بود که فقط سه سال پس از کارلسبرگ ، آبجو بطری را ارسال کرد. آخرین آبجو در سال 1998 در وایبرو هلسینگور تولید شد.