هانوی | Hanoi

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷٬۱۰۰٬۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۰۰۱۸۴(۸۴)+
ساعت:

شرح

هانوی در واقع دومین شهر بزرگ ویتنام و پایتخت این کشور سرسبز است. این شهر با قدمتی دیرینه و پشت سر گذاشتن تاریخی پر فراز و نشیب، امروزه به یکی از جذاب‌ترین شهرهای توریستی جنوب شرق آسیا تبدیل شده است. زیبایی‌های طبیعی فوق‌العاده، اماکن تاریخی اسرارآمیز و معابد مذهبی متعدد، دریاچه‌ها و پارک‌های آبی شگفت‌انگیز، ترکیب زیبای سنت و مدرنیته، اقلیت‌های قومی فراوان و تنوع فرهنگی گسترده و حتی غذاهای لذیذ گوناگون، همه دست به دست هم داده‌اند که این شهر ویتنامی را به مقصدی دلپذیر و خاطره‌انگیز برای توریستان تبدیل نمایند. با ایلیا گشت همراه شوید تا این شهر زیبا را بیشتر بشناسیم.

معرفی شهر هانوی

هانوی شهری است که شاید در باور خیلی‌ها هنوز چهره غم‌زده سال‌ها جنگ داخلی را داشته باشد اما اینگونه نیست. این شهر با قدمت سه هزار ساله خود، از زمان‌های خیلی دور یعنی از پادشاهی تانگ لانگ و سلسله تانگ چین(Thang Long) تا اشغال شهر در دهه ۱۸۷۰ به دست فرانسوی‌ها، نام‌های بسیاری داشته و طی سال‌های 1010 تا 1802میلادی نیز مهم‌ترین مرکز سیاسی ویتنام محسوب ‌می‌شده است. امروزه نیر مرکز سیاست، فرهنگ، تجارت و گردشگری در تمامی کشور ویتنام به‌شمار می‌رود. این شهر با وجود تاریخ دردناک خود امروزه مردمی سرزنده از اقلیت‌های بسیار گوناگون دارد که توانسته‌اند با برپایی موزه‌های بی‌شمار تاریخ وقوع انقلاب، جنگ و هنر کشورشان را به دید توریستان از سراسر دنیا برسانند. 

اقتصاد

هانوی که در عرصه اقتصادی و تولید ناخالص داخلی جز معدود شهرهای دنیا با پیشرفت بسیار بالا و سریع است، به سرعت در حال ورود به بازارهای بزرگ تجارتی دنیاست. هرچند طی این سال‌ها بار اقتصادی آن بیشتر بر دوش صنعت توریسم آن بوده، با این وجود تولیدات صنعتی و تجارت آن نیز جز بزرگ‌ترین صنایع شهر محسوب‌ می‌شوند. 

گردشگری

محله قدیمی شهر، آرامگاه هوشی مین و کاخ ریاست جمهوری هوشی مین، معبد کنفسیوس، قلعه امپراطوری، دریاچه هوان کیم، دریاچه غربی، موزه‌های هنرهای زیبا، تاریخ نظامی، زندان هائولو و موزه قوم شناسی ویتنام از جمله جاهایی است که در سفر به این شهر حتما باید از آن‌ها دیدن کرد.

جغرافیا

هانوی معروف به شهر 18 دریاچه، در سمت چپ خود رودخانه زیبای رد ریور را دارد و از همه جهت به جنگل‌ها و طبیعت سرسبز ویتنام منتهی می‌شود.

آب و هوا

اقلیم نیمه استوایی گرم و مرطوب که از مشخصه‌های آن بارندگی زیاد و چهار فصل متمایز می‌باشد بر این شهر حاکم است. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها