همپشایر | Hampshire

مشخصات شاخص

کشور: انگلستان
جمعیت: ۱,۳۷۰,۷۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۴
ساعت:

شرح

همپشایر  یکی از شهرستان‌های کشور انگلستان است که در ناحیه جنوب شرقی آن قرار دارد. این شهرستان در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱٬۸۱۴٬۳۰۰ نفر جمعیت داشته و مرکز آن شهر وینچستر است. پایگاه‌های نیروی دریایی پادشاهی بریتانیا، ارتش بریتانیا و نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا در این شهرستان قرار دارند.

پارک پولتنز

پارک پولتنز در نزدیکی رومزی، انگلستان قرار دارد و از چندین بخش موضوعی تشکیل می‌شود. بخش دنیای پپا پیگ، بر اساس کاراکتری با همین نام در برنامه‌های کودکان طراحی شده است و بخش پادشاهی گمشده ۲۷ دایناسور را در خود جای می‌دهد. با ۰.۵۷ کیلومتر مربع مساحت، در این پارک همچنین می‌توان مجموعه‌ای از ۸۰ گونه از پرندگان و جانوران را مشاهده کرد. بیشتر سواری‌ها و وسایل بازی پارک برای کودکان طراحی شده‌اند و به‌همین دلیل نیز از آن، به‌عنوان پارک خانوادگی یاد می‌شود. 

خانه موزه جین آستن

خانه موزه جین آستن محل مرگ نویسنده زن مشهور، جین آستن، در چاوتن انگلستان است و در آن از اشیای الهام‌بخش او در داستان‌هایش و همچنین وسایل شخصی‌اش نگهداری می‌شود. بنای کوچک خانه به قرن ۱۷ میلادی تعلق دارد و جین آستن هشت سال پایانی عمر خود را تا سال ۱۸۱۷ که درگذشت، در همین خانه سپری کرد. 

قلعه‌ی هایکلیر 

قلعه‌ی هایکلیر با بنایی تاریخی و ییلاقی، به‌عنوان لوکیشن اصلی سریال تلویزیونی داونتون ابی در سراسر جهان شهرت یافت. امروزه این قلعه متعلق به جرج هربرت و همسرش است. خانواده‌ی هربرت از قرن ۱۷ میلادی، مالکیت این قلعه را به عهده دارند. قلعه‌ی یادشده برای انجام مراسم ازدواج و رویدادهای دیگر در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. کل این مجموعه را می‌توان با شرکت در تورهای مخصوص بازدید کرد. همچنین بازدیدکنندگان، نه تنها می‌توانند از کاخ‌ها و فضاهای داخلی آن‌ها دیدن کنند، بلکه امکان تماشای پارک‌، باغ‌ها و بیشه‌هایی که در سراسر این منطقه پراکنده هستند، برای آن‌ها وجود دارد. مهمتر از همه، این قلعه دارای نمایشگاهی مصری است که دیدن آن را نباید از دست داد.