هلیفکس | Halifax 

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۱۴,۱۲۹ نفر
پیش شماره تلفن: ۹۰۲ و ۷۸۲
ساعت:

شرح

هلیفکس | Halifax 

هلیفکس از دیدنی ترین شهرهای کانادا است. شما در این شهر کوچک و سرسبز می توانید همراه با شلوارهای فاق کوتاه پیاده قدم بزنید و یا دوچرخه سواری کنید. هلیفکس با کرایه های پایینی که دارد و استارتاپ های در حال توسعه تکنولوژی آن کاری کرده است که فراری های شهرهای بزرگ به سمت آن سرازیر شده اند. این شهر شش دانشگاه دارد (معتبرترین آن ها، که دانشگاه دالهاوزی است، دویستمین سالگردش را امسال جشن می گیرد)، ریشه های سلتی مردم نوا اسکوشیا و بهترین اجراهای موسیقی در شرق، همه چیز را برای گردش و تفریح در شب فراهم کرده است.

و در هیچ کجا، جز نوشیدنی فروشی های هلیفکس نمی توانید به این موضوع که این شهر برای گردش های شبانه مناسب است، پی ببرید، چون شبی در بارهای شلوغ خیابان های Argyle و Grafton که جدیدا نوشیدنی فروشی در آن ها رونق یافته است ثابت می کند که: اگر شما کارتان در 3 صبح با کباب ترک در تقاطع Pizza Corner تمام نشد، یعنی شما هرگز در هلیفکس نبوده اید.  

رنگ آبی پررنگ اقیانوس اطلس از جای جای هلیفکس پیداست و در این شهر هیچکس فوبیای آب ندارد. سفر به دیدنی ترین شهرهای کانادا و اروپا از این شهر نسبت به تمام بندرهای آمریکای شمالی، دو روز کمتر طول می کش چراگه این شهر به بهرمندی از دومین لنگرگاه طبیعی عمیق دنیا، به شهرت رسیده است. مثل تمام شهرهای دوست داشتنی دیگر، از سیدنی گرفته تا لیورپول، تاریخچه دریانوردی آن که ریشه عمیقی دارد، هویت آن را مشخص می کند.

در پر کردن شش هایتان با هوای تازه و شرجی نسیم های کنار دریا روی مسیر پیاده روی چوبی، هیچ وقتی را تلف نکنید، این مسیر پیاده روی 3 کیلومتری پر از جاذبه هایی مثل موزه مارتایم است که در آن نمایشگاه تایتانیک همواره دایر است، ظاهرا بدون کم و کاست با مسافران کشتی های کروزی که از ترمینالی نزدیک، به اینجا می آیند.

در میانه های این مسیر پیاده روی چوبی، لنگرگاه سرسبز قایق موتوری دارتموث قرار دارد، شهری که به عنوان خواهر هلیفکس شناخته می شود: این مسیر پر رفت و آمد و شلوغ با مناظر پانورامای عالی که از  دریا دارد، ارزشمندترین مکان در شهر است که می توانید 2.5 دلارتان را در آن خرج کنید. تراس باز Wooden Monkey، درست بالای ترمینال قایق موتوری، مکانی ایده آل برای تماشای غروب خورشید است – گرچه شما می توانید زمانی را هم به تور کوتاه بازدید از موزه Happy Face در شهر دارتموث اختصاص دهید، موزه ای که شادی مسری دارد.