هاپسالو | haapsalu

مشخصات شاخص

کشور: استونی
جمعیت: ۱۰,۲۳۶
پیش شماره تلفن: ۳۷۲+
ساعت:

شرح

هاپسالو یک شهر توچال ساحلی است که در ساحل غربی استونی واقع شده است. این مرکز اداری شهرستان لنه است . هاپسالو قرن ها بخاطر آب و هوای گرم آب دریا ، گل های درمانی و فضای آرامش شناخته شده است. اسپا های گل و لای نمکی که توسط خانواده رومانوف روسی تکرار می شوند ، هنوز هم کار می کنند. خیابان های باریک با خانه های چوبی اوایل قرن بیستم منجر به دریا می شود. هاپسالو “ونیز بالتیک” خوانده شده است ، اگرچه این ادعا به عنوان اغراق مورد انتقاد قرار گرفته است. 

قدمت شهر هاپسالو به سال 1279 برمی گردد ، هنگامی که منشور شد و مرکز اسقف اعظم elsel-Wiek شد ، که برای 300 سال آینده باقی مانده است. ساختمانهای آن روزهای اولیه امروز باقی مانده است ، از جمله قلعه اسقاطی که بزرگترین کلیسای جامع تک شبستان در ایالت های بالتیک ، قلعه هاپسالو است.هاپسالو و مناطق اطراف آن از قرن سیزدهم تا تخلیه تقریباً تمام سوئدی های قومی استونی در سال 1944 ، مرکز سوئدی های استونی بود.سالهاست که افراد محلی ادعا می کنند گل گلی دریا اثر درمانی دارد. یک پزشک نظامی ، کارل آبراهام هوننیوس ، اولین سالن درمانی لجن را در سال 1825 تأسیس کرد. اخبار مربوط به گل درمانی به سرعت به اشراف سن پترزبورگ ، پایتخت امپراتوری روسیه رسید. از آن زمان تاکنون ، هاپسالو یکی از مکانهای محبوب تابستانی بوده است که مردم سراسر دنیا برای معالجه پزشکی به آنجا می آیند. امروزه در هاپسولو سه موسسه درمانی گل وجود دارد که از نظر اندازه و مکان متفاوت هستند.

رزمین ایلون ویکلند ، مرکز تفریحی برای کودکان ، قرار است طی چند سال در شهر افتتاح شود. این تصویرگر مشهور جهان از کودکی با هاپسالو درگیر بوده است.جشنواره بلوز آگوست هر ماه آگوست در هاپسالو برگزار می شود.از سال 2005 این شهر میزبان جشنواره فیلم های ترسناک و فانتزی هاپسالو ، جشنواره ای سالانه برای فیلم های ژانر است. در سال 2017 ، پیشوایان هاپسالو بیانیه ای علنی خواستار پایان دادن به تأمین مالی شهر در جشنواره شدند و ادعا کردند که وحشت و خشونت به نمایش درآمده در فیلم های نمایش داده شده برای نمایش تصویر شهر توچال مناسب نیست. در همان سال این جشنواره با حضور رکورددار برگزار شد. هاپسوال محل مدرسه حصارکشی است که توسط فنلاند استونی Endel Nelis تاسیس شده است و از آن به عنوان تنظیم فیلم فنلاندی-استونی The Fencer استفاده می شود.

 

دیدنی‌ها