خلیج هالونگ | Ha Long Bay

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲۲۱٬۵۸۰
پیش شماره تلفن: (۸۴)+
ساعت:

شرح

خلیج هالونگ که یکی از عجایب هفتگانه طبیعت در دنیاست به معنای اژدهای نزول کرده، در واقع خلیج کوچکی در شمال شرقی ویتنام و در استان کوانگ نن می‌باشد. اگر دنبال سفری ماجراجویی به جایی افسانه‌ای و حیرت‌انگیز با زیبایی‌های منحصر به فردی طبیعی‌ هستید که در هیچ کجای دنیا همانندی ندارد، ایلیا گشت این خیلج رویایی ویتنامی را به شما معرفی می‌کند. در سال 1994 یونسکو منطقه مرکزی این خیلج شگفت‌انگیز را در لیست میراث جهانی ثبت نمود و پس از آن در سال 2009 نیز بنیاد عجایب هفت‌گانه نوین این منطقه را به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه جهان معرفی کرد.

معرفی خیلج هالونگ

خلیج هالونگ که یکی از پربازدیدترین و محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیاست، مملو از جزیره‌های کوچک و بزرگی ست که در پهنه وسیع دریای چین پراکنده شده‌اند. هزارن جزیره، کارست و صخره‌های سر به فلک کشیده آهکی در میان درختان سرسبز و سرافزار که از میان آب‌های نیلگون و فیروزه‌ای دریای چین ظهور یافته‌اند از ویژگی‌های حیرت آور این خلیج رویایی است. 14 گونه گیاهی و 50 گونه جانوری منحصر به فرد بومی این منطقه بوده و در اینجا زندگی می‌کنند. قدمت سکونت انسان در این جزیره نیز به ده هزار سال پیش می‌رسد. از فرهنگ‌های باستانی موجود در این منطقه نیز می‌توان به فرهنگ سوئی نهو متعلق به هجده هزار سال قبل از میلاد، فرهنگ کای بئو متعلق به هفت هزار سال پیش از میلاد و نهایتا فرهنگ هالونگ متعلق به پنج هزار سال پیش از میلاد مسیح اشاره نمود.

گردشگری 

کوهنوردی و صخره‌نوردی، هلی‌کوپتر سواری بر فراز جزیره، غارنوردی، غواصی و شنا در دریای چین، دوچرخه سواری و پیاده‌روی، ماهی‌گیری و کایاک سواری و پاراسیلینگ بازی بر فراز آب‌های فیروزه‌ای از جمله تفریحات جذابی است که می‌توان در این خلیج زیبا انجام داد.

جغرافیا

در طی 500 میلیون سال و تحت شرایط و محیط‌های گوناگون سنگ‌های آهکی جزیره شکل گرفتند و تکامل کارست‌های خلیج تحت تأثیر آب و هوای مرطوب گرمسیری به 20 میلیون سال می‌رسد. 1600 جزیره کوچک و بزرگ این خلیج زیبا را می‌سازند که مملو از غارها و طاق‌های سنگی آهکی هستند. این منطقه از نظر اجرایی به شهر هالونگ، شهرک کام‌فا و بخشی از ناحیه وان دون تعلق دارد. 

آب و هوا

اقلیم استوایی همراه باران‌های موسمی با اختلاف دمای قابل توجه بین تابستان و زمستان از مشخصه‌های آب و هوایی این منطقه می‌باشد.

هتل‌ها