گوانتانامو | Guantanamo

مشخصات شاخص

کشور: کوبا (Cuba)
جمعیت: ۲۱۰,۴۰۷
پیش شماره تلفن: ۵۳+
ساعت:

شرح

گوانتانامو | Guantanamo

گوانتانامو یک شهرداری و شهری در جنوب شرقی کوبا و مرکز استان گوانتانامو است. این شهر توسط بندر Caimanera در نزدیکی محل پایگاه دریایی ایالات متحده خدمت می شود. این منطقه تولید نیشکر و پشم پنبه می کند. اینها بخشهای سنتی اقتصاد است. این شهر در سال 1797  در منطقه مزرعه ای به نام سانتا کاتالینا تأسیس شد. نام مستعار “گوانتانامو” به معنای “زبان گنجان” در زبان تائنو ،  به معنی زمین بین رودخانه ها است. خلیج گوانتانامو خلیجی در انتهای جنوب شرقی جزیره کوبا است. منطقه اطراف قسمت جنوبی آن میزبان پایگاه دریایی ایالات متحده است. قسمت شمالی خلیج تحت کنترل کوبا است. خلیج گوانتانامو با مساحت تقریبی کنترل ایالات متحده مشخص شده است. دسترسی به بخش شمالی خلیج را می توان از شهر گوانتانامو یا یکی از شهرهای کوچکتر در خلیج خود مانند Caimanera و Boqueron ، که به طور فوری در شمال قلمرو ایالات متحده واقع شده اند ، انجام داد. این شهر قطارهایی به هاوانا دارد. ورود به بخش ایالات متحده به طور کلی محدود به افرادی است که در پایگاه دریایی مشاغل دارند. افراد غیر نظامی آمریكا به پایگاه بوده اند. برخی هنوز هم آنجا هستند.

در حدود 15 کیلومتری شهر ، خلیج گوانتانامو ، یک بندر طبیعی برتر که از سال 1898 توسط ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است ، هنگامی که در نبرد خلیج گوانتانامو از اسپانیا اسیر شد. در سال 1903 ، كوبا آن را به عهده خود در آمریكا اجاره داد ، همانطور كه ​​در پیمان روابط كوبا و آمریكا متعهد شده بود ، و همچنان پایگاه یك نیروی دریایی آمریكا ، و همچنین اردوگاه بازداشت خلیج گوانتانامو باشد. از بومیان قابل توجه این شهر می توان به ورزشکاران جوئل کاسامایور ، اریسلندی لارا ، یوریوکیس گامبو ، یومیلیدی کامبی ، جائیم جفرسون ، یارگلیس ساوین ، دایرون رابولز ، لوئیس دالوس ، ژیمناست ژیمناستیک کوبایی آمریکایی ، آنیا هاچ ، نوازنده دیاملا دل پوزو ، و تیمونوت آرنال اشاره کرد.

موقعیت جغرافیایی گوانتانامو

این شهرداری در شمال کوهستانی است ، در پارک ملی الخاندرو د هامبولت ، جایی که کوه را پوشانده و با گذرگاه بادگیر دریای کارائیب در جنوب هم مرز است. با رودخانه های بانو ، گوانتانامو ، یاتراس ، گواسو ، سان آندرس و سبانالامار عبور می کند. این شهر با یک نقشه مربع پراکنده شده است و در وسط با بزرگراه مرکزی Carretera عبور می کند. خلیج گوانتانامو یک بندر طبیعی در جنوب آن است. این شهرداری نیز با السالوادور ، نیکو پرز ، کیمانرا ، یاتراس ، مانوئل تامز و ساگوا د تامنوو هم مرز است.

حمل و نقل در گوانتانامو

این شهر توسط بزرگراه Carretera Central سرو می شود و پایانه شرقی بزرگراه A1 است که عمدتاً در دست ساخت است و این شهر را با هاوانا پیوند خواهد داد. فرودگاه شهر ” Mariana Grajales” در نزدیکی روستاهای لاس لاجاس و پاراگوئه قرار دارد. فرودگاه ماریانا گورجالس ، كوبانا دی آویاچین ازهاوانا به سمت این شهر پرواز می کند ، که نزدیک به خلیج و نزدیک به  شهر پاراگوئه است.