خنت

Ghent

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲۳۳ هزار نفر
پیش شماره تلفن: ۰۹
ساعت:

شرح

خنت یا گنت یا گان (Gent, Ghent, Gand) شهری است در شمال بلژیک در ناحیهٔ فلاندرز و همچنین مرکز و بزرگترین شهر حوزهٔ شهرستانفلاندری شرقی. شهر خنت در نزدیکی مرز جنوبیِ بلژیک با هلند است.

قلعه ی Gravensteen

شاید بتوان اصلی ترین جاذبه های گردشگری خنت را قلعه Gravensteen دانست. این قلعه در قرن دوازدهم برای کنت فلادر ساخته شد، وقتی وارد آن می شوید، خبری از مبلمان و وسایل سلطنتی نیست اما هنوز هم وسایلی که در گذشته استفاده می شده است مثل گیوتین و لباس رزم را می توان دید. در اتاق های این قلعه تصاویری به نمایش درآمده است که گذشته های این دژ تاریخی را به نمایش گذاشته است.

گالری هنر MSK

در این گالری می توانید آثار هنری بینظیری از قرن چهاردهم تا بیستم را ببینید، در این گالری تعدادی از نمایشگاه ها دائمی و تعدادی از آن ها موقت است. در زیر بعضی از این آثار می توانید تاریخچه ی  آن را به انگلیسی بخوانید.

صومعه Sint-Pietersabdij

از دیدنی ترین، جذاب ترین و بهترین جاذبه های گردشگری شهر خنت صومعه Sint-Pietersabdij است که البته بزرگ ترین صومعه ی این شهر هم محسوب می شود. این صومعه دارای یک باغ میوه ی دلپذیر است که در فصل تابستان گشت و گذار در آن مزه ی خاصی دارد. برای دیدن این صومعه به طور کامل و با دقت باید حدود ۲ ساعت زمان بگذارید.

خرید در Vrijdagmakt

 
این بازار بیشینه ای تاریخی دارد، در دوران گذشته به جای آن در همین محل اعدام های شهر انجام می شده است و هر اتفاق مهمی که قرار بوده دیگران از آن با خبر باشند هم در این مکان اعلام می شده است. امروزه این نقطه جای خود را به بازاری داده که می توان در آن خریدهای خود را با قیمت مناسب انجام داد. در سرتاسر این میدان کافه های زیادی قرار گرفته که می توان بخشی از وقت خود را به گشت و گذار و بازدید از آن ها اختصاص داد.

گشت با ترامواهای آبی

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری خنت سوار شدن بر ترامواهای آبی بار یدیدن منطق مختلف آن است. اگر کارت شهر را بخرید می توان رایگان از این تراموا استفاده کنید.

کلیسای جامع St Baafskathedraal

معماری این کلیسا بسیار جالب است و در آن فقط از سنگ  و آجر و شیشه های رنگی استفاده شده است که قرار گیری این ترکیب در کنار هم نمای جالبی برای آن یجاد کرده است. در این کلیسا میتوان آثاری از نقاشی های پل روبن را بر روی دیوار دید.

خرید قهوه از Mokabon

یکی از بهترین نقاط شهر خنت برای استراحت و تماشای محلی های این شهر و آشنایی با آنها، کافه ی موکابن است. انواع قهوه ی های ککلاسیک بلژیکی با خامه را می توانید در این کافه میل کنید.

 

دیدنی‌ها