جنوا | Genoa

مشخصات شاخص

کشور: ایتالیا
جمعیت: ۶۰۷٬۷۷۱
پیش شماره تلفن: ۱۰(۳۹)+
ساعت:

شرح

جنوا در واقع یکی از زیباترین بنادر ایتالیا است که در شمال غربی ایتالیا با فاصله اندکی از فرانسه واقع شده و در کرانه شمالی دریای مدیترانه آرام گرفته است. این شهر کهن و باستانی پر از جاذبه‌های تاریخی و مناظر زیبای طبیعی و سواحل فریبنده و جذاب است. محله‌های زیبا و تماشایی پورتوفینو و کینکیوتر همیشه میزبان ماجراجویان و جست و جو کنندگان آفتاب هستند. در وصف زیبایی و جذابیت این شهر تاریخی ایتالیا، زبان قاصر و ناقص است. اگر به دنبال بندری برای استراحت و تفریح هستید که در میان تمام بنادر دنیا یکه و بی مانند است، ایلیا گشت به شما این شهر منحصر به فرد ایتالیا را پیشنهاد می‌دهد، با ما همراه شوید. 

معرفی شهر جنوا

جنوا که به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود به این نام مشهور شده، از واژه جنو به معنای زانو و یا واژه لاتین یانوا به معنای دروازه مشتق شده است. این شهر در دوران باستان تنها روستایی در بر فراز تپه سارزانو بوده که از طریق داد و ستد با تمدن یونان باستان و تمدن اتروسک روزگار می‌گذارنده است. موقعیت آن کاملا مشرف به بندرگاه طبیعی در ساحل دریای مدیترانه بوده که از طریق تجارت به مرور به پیشرفت‌های اقتصادی فراوانی دست یافته است. جالب اینجاست که این شهر محل تولد کریستوف کلمب دریانورد معروف و کاشف امریکاست و از طرفی جهانگرد معروف یعنی مارکوپولو در زندانی در این شهر سفرها و داستان‌های خود را برای دیگران تعریف می‌کرده است. قدمت این بندر به قرن چهارم پیش از میلاد برمی‌گردد که محل سکونت اقوام باستانی لیگوریان بوده است. 

اقتصاد

اقتصاد این شهر بر پایه تجارت و داد و ستد است که نقش بندری آن برای ایتالیا شدیدا اهمیت دارد. از طرفی صنعت کشتی سازی و صنعت توریسم نیز از دیگر صنایع بسیار مهم و درآمدزای آن محسوب می‌شوند. باشگاه فوتبال جنوا یکی از معروف‌ترین باشگاه‌های فوتبال ایتالیا است. 

گردشگری

بزرگ‌ترین آکواریوم اروپا، جنگل استوایی، آسانسور پانورامایی، میدان فراری، بخش قدیمی شهر با محله‌های تاریخی و کوچه پس کوچه‌های فوق‌العاده زیبا، ساختمان اپرا و کاخ تاریخی پلازا دی سان جیورجو، کلیسای سن لارنس و نیز سواحل بسیار زیبا و دیدنی تنها بخشی از جاذبه‌های توریستی این شهر باستانی به شمار می‌روند.

جغرافیا 

این شهر در شمال غرب ایتالیا و در منطقه لیگوریا واقع شده است. دریای لیگوریا از یک طرف و کوه‌های آپنین از طرف دیگر این شهر را در بر گرفته‌اند. طول ساحل آن بیش از 30 کیلومتر بوده و ارتفاع آن از سطح دریا 66 متر است. 

آب و هوا

اقلیم آن در تمام سال معتدل و خنک است و در هر ماهی از سال می‌توان به آنجا سفر کرد. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها