گالوی | Galway

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷۹,۹۳۴
پیش شماره تلفن: ۹۱(۳۵۳)+
ساعت:

شرح

گالوی | Galway

گالوی شهری تاریخی و منحصر به فرد با طبیعتی فوق‌العاده زیبا در استان کاناخ جمهوری ایرلند است که به تازگی بسیار مورد توجه گردشگران واقع شده است. طبیعتی سرسبز و زیبا، تاریخی پر فراز و نشیب، فرهنگی غنی، اماکن باستانی و جاذبه‌های توریستی بسیار، فستیوال‌های جالب، مناظر طبیعی دیدنی و چشم‌اندازهای خیر کننده از اقیانوس اطلس و همچنین آب و هوای مطلوب و معتدل باعث شده که این شهر در شمار بهترین مقاصد توریستی ایرلند وارد شود. همراه ایلیا گشت سفری به این شهر زیبای ایرلندی داشته باشید.

معرفی شهر گالوی 

گالوی نامی است که از نام ایرلندی گیلیمه Gaillimhe گرفته شده است. این شهر در ابتدا شهرکی با نام دن گیلیمه در مرز غربی ایرلند بوده که در اطراف قلعه گیلیمه ساخته شده بوده است. دستور ساخت این شهرک را پادشاه کاناک در سال 1124 صادر نمود. این شهرک به دلیل شرایط خوب جغرافیایی آن و نزدیکی‌اش به رودخانه کوریب به سرعت رشد می‌نمود و به همین دلیل بسیار مورد توجه قبایل مهاجم قرار می‌گرفت و از همین‌رو برای حفاظت از شهر دورتادور آن‌را دیوار کشیدند. اولین قبیله مهاجم به این شهر نورمن‌ها بودند که در سال 1230 قلعه را تسخیر نمودند. به این شهر لقب شهر قبایل را نیز داده‌اند چرا که در دوره هیبرنو-نورمن Hiberno-Norman چهارده خانواده بزرگ بازرگان به نام قبیله‌های گالوی “tribes of Galway” رهبری این شهر را بر عهده داشتند. 

جغرافیا و آب و هوا 

این شهر مرکز شهرستانی به همین نام است و در استان کاناخ در غرب جمهوری ایرلند واقع شده است. در حاشیه این شهر رودخانه کوریب جریان دارد که بین دریاچه لاف کوریب و خلیج گالوی در غرب ایرلند قرار گرفته است. گالوی ششمین شهر پرجمعیت جمهوری ایرلند است. این شهر نیز مانند سایر شهرهای ایرلند دارای اقلیم اقیانوسی است و تحت تاثیر وزش باد از آتلانتیک شمالی، در تمام طول سال آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. 

دیدنی‌ها