فجیره

Fujairah

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۵۲,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۹۷۱+
ساعت:

شرح

فجیره یكی از هفت امارتهایی است كه امارات متحده عربی را تشکیل می دهد.این شهر تحت سلطه قبیله شارقیان، در دهانه مسیر مهم تجارت، وادی هام، از میان کوهستان به سمت داخل و سواحل خلیج فارس نشسته است. در سال 1952 ، فجیره به روابط پیمان با انگلیس وارد شد و به آخرین امارات تبدیل شد. فجیره همچنین دارای قلعه های دیرینه اسلامی است و همچنین خانه قدیمی ترین مسجد مورد استفاده در امارات متحده عربی ، مسجد ال بدیهیه است که در سال 1446 از گل و آجر ساخته شده است. امارات فجیره تقریباً 1،166 کیلومترمربع یا حدود 1.5٪ مساحت امارات را شامل می شود و پنجمین امارات بزرگ در امارات است. فجیره یک بندر اسکناس جزئی است که هر روز عملیات حمل و نقل گسترده ای انجام می شود. خدمات حمل و نقل و کشتی مربوط به مشاغل پر رونق شهر است. با توجه به محیط تجاری مناسب و سهولت پشتیبانی لجستیک ، معاملات کشتی از لنگرگاه خلیج فارس برای تهیه مقررات ، بانکرها ، تعمیرات و پشتیبانی فنی ، قطعات یدکی و فروشگاه ها قبل از اقدام به سفرهای طولانی انجام می شود. این شهر همچنین از لحاظ جغرافیایی برای چنین فعالیتهای مرتبط با خدمات کشتی مناسب است. دولت فجیره یک سهامدار عمده در بانک ملی فجیره ، یک بانک محلی امارات است. بانک ملی فجیره  NBF که در سال 1982 گنجانیده شده است ، در زمینه بانکداری شرکتی و تجاری ، امور مالی و خزانه داری فعال است. NBF همچنین نمونه کارها را گسترش داده است تا گزینه های بانکی شخصی و خدمات سازگار با شریعت را شامل شود. NBF از صنایع اعم از نفت و حمل و نقل گرفته تا خدمات ، ساخت و ساز ، آموزش و مراقبت های بهداشتی پشتیبانی می کند.

اقتصاد فجیره

 اقتصاد فجیره مبتنی بر یارانه ها و کمک های دولت فدرال است که توسط دولت ابوظبی توزیع شده است. صنایع محلی از سیمان ، سنگ شکن و استخراج معادن تشکیل شده است. تجدید حیات در فعالیت های ساختمانی به صنعت محلی کمک کرد. منطقه آزاد تجاری در حال شکوفایی وجود دارد ، که از موفقیت اداره منطقه آزاد دبی که در اطراف بندر جبل علی تأسیس شده است ، بهره می برد. دولت فدرال اکثریت نیروی کار محلی بومی و محلی را در کار دارد که تعداد کمی از مشاغل افتتاح خود را دارند. بسیاری از افراد محلی در بخش خدمات مشغول به کار هستند. دولت فجیره  بیگانگان را از داشتن بیش از 49٪ مشاغل منع می کند. مناطق آزاد رونق گرفته اند ، بخشی از آن به دلیل آرامش چنین ممنوعیتی در مناطق ، زیرا مالکیت کامل خارجی در آنجا مجاز است. شیخ صالح آل شرکی ، برادر کوچکتر برای حاکم ، به عنوان نیروی محرک تجاری سازی اقتصاد شناخته شده است.

آب و هوای فجیره

در فجیره هوا فصلی است اگرچه بیشتر سال گرم است. ماه های دسامبر تا مارس به طور کلی خنک تر است و دمای آن در طول روز به طور متوسط ​​25 درجه سانتیگراد و به ندرت بالای 30 درجه سانتیگراد است. دوره زمستان نیز با فصل بارندگی مصادف است و اگرچه به هیچ وجه تضمین نمی شود ، این زمانی است که فجیره بخش عمده ای از بارش خود را تجربه می کند. بارش باران در این شهراز سایر شهرهای امارات بیشتر است ، بخشی از آن به دلیل تأثیر کوههایی که امارات را محاصره می کنند ، و بخشی نیز به دلیل وزش باد غالب بطور عادی ابرهای پر آب را با خود به همراه ابرهای آب باران از اقیانوس گرم هند می گیرند. تغییر اقلیم سواحل شرقی تا حدودی به دلیل وجود رشته کوه هاجر است. مانند سایر مناطق کوهستانی ، میزان بارندگی بیشتر است و این امر می تواند محیط متنوع تری در منطقه ایجاد کند. قبل از ماه های تابستان مدرسه ، تعداد بازدید کنندگان گردشگر به اوج خود می رسد.

 

 

هتل‌ها