فرانکفورت

مشخصات شاخص

کشور: آلمان
جمعیت: ۵۶۰۰۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۰۶۹(۴۹)+
ساعت:

شرح

فرانکفورت با وجود اینکه پایتخت ایالت به‌شمار نمی‌رود ولی بزرگترین شهر ایالت هِسِن در آلمان است. همچنین این شهر، پنجمین شهر بزرگ آلمان بعد از برلین، هامبورگ، مونیخ و کلن ‌به حساب می‌آید. این شهر با موقعیت جغرافیایی و مرکزی‌ای که پیدا کرده، جز مهمترین مراکز تجاری-اقتصادی اروپا گشته و یکی از پر رفت و آمدترین شهرهای آلمان است. موضوع جالب در مورد این شهر آسمان‌خراش‌های بی‌نظیر آن در کل اروپاست که به Frankfurter Skyline شهرت یافته‌اند. همراه ایلیا گشت به این شهر دیدنی سفر کنید.

معرفی فرانکفورت

فرانکفورت که نام خود را از قوم ژرمنی فرانک‌ها گرفته، به معنی منطقه کم‌عمق رود یا نهری است که گذر از آن برای انسان سهل و آسان است. و در واقع نام کامل آن فرانکفورت بر ماین ” Frankfurt am Main ”  است. ماین نیز نام رودخانه‌ای است که در مجاورت این شهر جریان دارد.  این شهر 5500 نفر از شهروندان خود را طی بمباران‌های جنگ جهانی دوم از دست داد. پس از جنگ جهانی، مانند سایر شهرهای دیگر آلمان، شکوفایی خود را باز به دست آورد. در دوران آلمان تحت اشغال متفقین این مرکز منطقه اشغال نظامی ایالات متحده بود.

اقتصاد

این شهر امروزه یکی از ثروتمندترین مراکز اروپاست. همچنین به واسطه دانشگاه معروف یوهان ولفگانگ گوته که به‌ افتخار گوته نام گذاری شده مرکز فرهنگ و ادبیات آلمان نیز شده است. از این گذشته دارای یک دانشسرای عالی صنعتی، دانشگاه هنر های تجسمی (اشتدل)، دانشگاه فلسفه و الهیات، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی و مدرسه بین‌المللی اقتصاد و مدیریت نیز می‌باشد. همچنین قرارگاه بانک مرکزی اروپا و مهم‌ترین شهر اقتصادی قاره اروپا محسوب می‌شود. به همین دلیل فرودگاه آن رشد چشمگیری پیدا کرده و شهرت جهانی یافته است.

جغرافیا

این شهر که با مساحت 248 کیلومترمربع در مجاورت رودخانه ماین قرار گرفته در بخش جنوبی خود دارای جنگل شهری است که بزرگترین جنگل آلمان در محدوده شهری به حساب می‌آید. حومهٔ شهری فرانکفورت با قرار گرفتن در قلب منطقهٔ راین-ماین، از سمت غرب به ماینتس و ویسبادن، از شرق به هانائو، از شمال به گیسن و از جنوب به دارمشتات محدود می‌شود.

آب و هوا

زمستانی سرد و تابستانی معتدل، مشخصه آب و هوای معتدل قاره‌ای است که بر شهر فرانکفورت حکمفرماست. در کل می‌توان آن‌را به‌عنوان گرم‌ترین شهر آلمان نام برد. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها