فارو | Faro

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۱۸,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۳۵۱+
ساعت:

شرح

فارو شهری ساحلی و بسیار زیبا در جزیره الگارو است که در ناحیه فارو و در جنوبی‌ترین نقطه پرتغال واقع شده و دروازه ورود به دنیای شگفت‌ انگیز الگارو محسوب می‌شود. این شهر تنها یک شهر ساحلی اعجاب‌ انگیز نیست بلکه منطقه تاریخی پر رمز و رازیست که سالانه شمار بسیار زیادی توریست را به خود جذب می‌کند. سواحل ماسه‌ای و صخره‌ای خارق‌العاده، آب‌های فیروزه‌ای و نیلگون، طبیعت سرسبز و زیبا، مناطق تاریخی و بی‌نظیر، معماری و ساختمان‌های رنگارنگ و شگفت‌انگیز همه و همه دست در دست هم داده‌اند تا این شهر پرتغالی را به مکانی ایده‌آل برای گردشگری تبدیل نمایند. همراه ایلیا گشت سفری به این شهر زیبای پرتغالی داشته باشید.

معرفی شهر فارو 

تالاب ریا فورموسا که در نزدیکی شهر فارو وجود دارد از دوره پالائولیتیک یا همان دوران قدیم سنگی تا دوران ماقبل تاریخ انسان‌ها را به سکونت در این منطقه دعوت می‌نموده است. اولین سکونتگاه‌های دائمی انسان‌ها در این منطقه نیز به قرن چهارم قبل از میلاد و به دوره استعمار فینیقی‌ها در مدیترانه غربی برمی‌گردد.

در آن زمان این منطقه به اوسونوبا Ossonoba شهرت داشت و مهمترین مرکز شهری در جنوب پرتغال و مهمترین بندر تجاری برای محصولات کشاورزی، ماهی و مواد معدنی بود. این شهر پس از سونامی ویرانگر سده هفتصد میلادی به پایتخت و کرسی اداری جزایر الگارو تبدیل شد و مراکز اداری از لاگوس به فارو که به دلیل تالاب ریا فورموسا از سونامی‌های وحشتناک در امان بود، منتقل شدند. 

جغرافیا و آب و هوا 

فارو بزرگ‌ ترین شهر جزایر الگارو و بزرگ‌ ترین شهر در جنوبی‌ترین نقطه پرتغال است که رفت و آمد به آن از طریق هوایی صورت می‌گیرد. فاصله آن از اصلی‌ ترین مقاصد اروپایی سه ساعت و سی دقیقه و از لیسبون پایتخت پرتغال دو ساعت و سی دقیقه می‌باشد. با اندلس در اسپانیا نیز تنها یک ساعت فاصله دارد. اقلیم این منطقه مدیترانه‌ای است که تابستان‌های بسیار گرمی دارد و تفاوت بارش در آن در فصول مختلف سال متفاوت است. آب و هوای آن شباهت بسیاری به کالیفرنیای جنوبی دارد. 

دیدنی‌ها