اوورا | Evora

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵۶,۵۹۶
پیش شماره تلفن: ۲۶۶(۳۵۱)+
ساعت:

شرح

اوورا یکی دیگر از زیباترین و تاریخی‌ترین شهرهای دنیا است که با داشتن جاذبه‌های توریستی فراوان در صدر لیست شهرهای مورد علاقه گردشگران در کشور پرتغال قرار گرفته است. این شهر زیبای پرتغالی با داشتن فرهنگی غنی، تاریخی پر فراز و نشیب، مناظری خیره کننده، طبیعتی سرسبز و زیبا، هتل‌ها و اماکن اقامتی لوکس، غذاهای خوشمزه و رنگارنگ و آب و هوای مطلوب توانسته است دل هر گردشگری را به لرزه اندازد و سفری خاطره‌انگیز برای آنان رقم زند. همراه ایلیا گشت سفری به این شهر پرتغالی داشته باشید.

معرفی شهر اوورا 

سابقه زندگی و سکونت در اوورا به حدود پنج هزار سال می‌رسد. این شهر توسط سلتیکی‌ها به ابورا شهرت داشت. یک قبیله لوزیتیانی یا همان هندواروپایی که در اطراف رودخانه تاگوس مستقر شده بودند، این منطقه را به پایتخت منطقه‌ای خود تبدیل نمودند. ابورا Ebora کلمه‌ باستانی سلتیکی است که جمع آن ابروس eburos به معنای سرخدار است که نام گونه‌ای درخت سمی است بنابراین معنای نام این شهر درختان سرخدار می‌باشد. بسیاری از بناهای تاریخی‌ای که توسط هنرمندان معروفی در هر دوره در گوشه و کنار شهر ساخته شده، گواهی بر فرهنگی غنی، تاریخی سرزنده و پر جنب و جوش و قدرت هنری بسیار بالای این شهر می‌باشد.

تنوع سبک های معماری (رومانسک ، گوتیک ، مانوئلین ، رنسانس ، باروک) ، کاخ‌ها و هزارتوی‌ها، چشم‌انداز میادین و خیابان‌های باریک مرکز شهر همه بخشی از میراث غنی این موزه-شهر است. مشهورترین جاذبه‌ی آن، معبد دایانا است. میدان اصلی شهر با نام Praça do Giraldo شناخته می‌شود و یکی دیگر از دیدنی‌های این شهر زیبا است. 

جغرافیا

این شهر در منطقه آلنتجو Alentejo در منطقه بزرگی از دشت‌های گسترده در جنوب پرتغال است که از شمال با رودخانه تاگوس و از جنوب با الگاروه هم مرز است. 140 کیلومتر از لیسبون پایتخت پرتغال و 80 کیلومتر از باداجوز Badajoz یکی از شهرهای اسپانیا فاصله دارد. 

آب و هوا 

اقلیم این منطقه مدیترانه‌ای گرمسیری با تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های معتدل و مرطوب است.