اوپن (Eupen)

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۹,۵۲۶
پیش شماره تلفن: ۰۸۷(۳۲)+
ساعت:

شرح

اوپن نام شهری زیبا با طبیعتی خیره کننده در کشور بلژیک است که در فاصله پانزده کیلومتری از مرز آلمان  و نیز هلند واقع شده است. هرچند که شهرت و محبوبیت اوپن به باشگاه ورزشی آن نیز مربوط می‌شود اما برای کسانی که به طبیعت‌گردی در مناطق بکر و دست نخورده و نیز ذخایر طبیعی بین‌المللی علاقه دارند، این شهر با قرارگیری در منطقه‌ای بسیار خوش آب و هوا و طبیعتی خیره کننده می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. ایلیا گشت در این مقاله سعی در معرفی این شهر زیبای بلژیکی دارد، با ما همراه شوید.

معرفی شهر اوپن 

اوپن در سال 1213 به عنوان بخشی از قلمرو دوک لیبمورگ به وی واگذار گردید. پس از وی مالیک این منطقه به دوک برابانت تعلق گرفت و پس از او نیز جزیی از قلمرو بورگوندی در امپراطوری روم مقدس و فرانسه شد. در سال 1815 به پروشیا واگذار شد و در سال 1871 این منطقه به بخشی از قلمرو امپراطوری جدید آلمان تبدیل شد. در سال 1919 پس از جنگ جهانی اول و بر اساس پیمان ورسای اوپن و شهرداری مجاور آن یعنی مالمدی از آلمان جدا و به بلژیک منتقل شد.

زبان رسمی این شهر آلمانی است و به عنوان پایتخت جامعه آلمانی زبان بلژیک شناخته می‌شود. در سال 2010 نیز تیم فوتبال K.A.S. Eupen اولین باشگاه از جامعه آلمانی زبان بلژیک بود که در لیگ فوتبال بلژیک حضور یافته بود. این باشگاه امروزه از شهرت و محبوبیت بسیاری در میان فوتبال‌دوستان برخوردار است.

جغرافیا و آب و هوا 

اوپن در مرز شرقی بلژیک با آلمان و نیز هلند و در منطقه محافظت شده طبیعی “های فنز” که یک منطقه کوهستانی در استان لژ در شرق بلژیک بوده و قسمت‌های مجاور آن در آلمان است، قرار گرفته است. فاصله این شهر از شهر آلمانی آخن و نیز شهر هلندی ماستریکت تنها پانزده کیلومتر است. 

آب و هوای این شهر نیز به دلیل واقع شدن در ارتفاعات بلژیک بیشتر به آب و هوای اقیانوسی خنک شبیه است که گاهی تحت تاثیر اقلیم قاره‌ای نیز قرار می‌گیرد. زمستان‌های آن با بارش بسیار برف همراه بوده و به طور میانگین 16.8 از روزهای آن یخبندان و با دمای کمتر از صفر درجه سانتی‌گراد است.