انتبه

Entebbe

مشخصات شاخص

کشور: اوگاندا
جمعیت: ۶۹,۹۵۸
پیش شماره تلفن: ۲۵۶+
ساعت:

شرح

انتبه شهری در اوگاندا مرکزی است. در شبه جزیره دریاچه ویکتوریا ، تقریباً 37 کیلومتری جنوب غربی پایتخت اوگاندا شهر کامپالا ، زمانی در سال 1962 کرسی دولت برای پروتستان اوگاندا قبل از استقلال بود ، در سال 1962. انتبه موقعیت فرودگاه بین المللی انتبه ، اوگاندا است. بزرگترین فرودگاه تجاری و نظامی ، بهترین راه حل برای نجات چشمگیر 100 گروگان ربوده شده توسط گروه مقاومت سازمان های PFLP-EO و سلولهای انقلابی انتبه ، همچنین مکان کاخ ایالتی ، دفتر رسمی و محل اقامت رئیس جمهور اوگاندا است.

در سواحل شمالی دریاچه ویکتوریا ، بزرگترین دریاچه آفریقا قرار دارد. این شهر در منطقه واکیسو ، تقریباً 44 کیلومتری جنوب کامپالا ، پایتخت اوگاندا و بزرگترین شهر واقع شده است. شهرداری در شبه جزیره در دریاچه ویکتوریا واقع شده است ، مساحت 56.2 کیلومتر مربع را پوشش می دهد که از آن 20 کیلومتر مربع آب است.انتبه به زبان محلی لوگاندا ، به معنای” صندلی “است و احتمالاً به این دلیل نامگذاری شده است زیرا این محلی است که یک رئیس Baganda برای نشستن پرونده های حقوقی نشسته بود. یک کمیسر استعمار ، از آن به عنوان پایگاه استفاده کرد. بندر بل به بندر کامپالا تبدیل شد. اگرچه در حال حاضر هیچ اسکله ای وجود ندارد ، اما هنوز اسکله ای وجود دارد که توسط کشتی های دریاچه ویکتوریا مورد استفاده قرار می گرفت.

فرودگاه بین المللی انتبه ، اصلی ترین فرودگاه بین المللی اوگاندا ، محل برگزاری برخی رویدادهای شناخته شده بوده و باعث معروفیت آن در اروپا و خارج از کشور شده است. از این فرودگاه بود که ملکه الیزابت دوم آفریقا را برای بازگشت به انگلیس در سال 1952 هنگامی که از مرگ پدرش مطلع شد و او به عنوان ملکه تبدیل شده بود ، بازگشت. فرودگاه انتبه وضعیت گروگانگیری و یک عملیات نجات ختم در 4 ژوئیه 1976 بود ، هنگامی که سربازان یگان های Sayeret Matkal ، Paratroopers Brigade و Golani Brigade Brigade ارتش اسرائیل بیش از 100 گروگان را در پی ربودن گروهی از فلسطینی ها و آلمانی ها آزاد کردند. شهر انتبه همچنین برای پایان دادن به شورش M23 میزبان مذاکرات با قطعنامه نهایی بود.

آب و هوای انتبه

انتبه با توجه به طبقه بندی آب و هوا Köppen ، آب و هوای جنگل های بارانی گرمسیری را تجربه می کند زیرا این شهر در طول سال هیچ فصل خشک واقعی ندارد. خشک ترین ماه ژانویه است که میزان بارش در آن 65 میلی متر است و مرطوب ترین ماه آوریل است که میزان بارش در آن 256 میلی متر است. درجه حرارت با ارتفاع تعدیل می شود. گرم ترین ماه فوریه است که متوسط میانگین دما 22.8 درجه سانتی گراد است در حالی که گرم ترین ماه جولای است که متوسط میانگین دما 20.6 درجه سانتی گراد است.

دیدنی‌ها