انیسکلین | Enniskillen

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۳,۸۲۳
پیش شماره تلفن: ۲۸(۳۵۳)+
ساعت:

شرح

انیسکلین | Enniskillen

انیسکلین بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در ایالت فرمانق در کشور ایرلند است که تقریبا در مرکز این ایالت و بین بخش‌های فوقانی و تحتانی دریاچه لو ارن قرار گرفته است. این شهر نیز مانند سایر شهرهای کشور ایرلند از آب و هوای مطلوب، فرهنگی غنی، تاریخی پر فراز و نشیب، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار و مردمانی شاد و مهمان‌نواز برخوردار است که مسافرت و گردش در آن را برای هرکسی جذاب و خاطره‌انگیز می‌نماید. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر زیبای ایرلندی پرداخته است، با ما همراه شوید. 

معرفی شهر انیسکلین

نام انیسکلین نامی محلی و ایرلندی که از کلمه انیس سیتلین Inis Ceithleann گرفته شده است و مربوط به کتلین است که یکی از چهره‌های اساطیری ایرلندی و به احتمال زیاد یکی از الهه‌های باستانی این کشور می‌باشد. در افسانه‌های محلی آمده است که کتلین در یک نبرد با یک فلش زخمی می‌شود و سعی می‌کند با شنا کردن از دریاچه ارن گذشته و خود را نجات دهد اما هرگز به آن‌سوی دریاچه نمی‌رسد. نام این شهر را که درست در کتار این دریاچه قرار گرفته به استناد از این افسانه محلی انیس سیتلین نهادند.

با این وجود نام آن در طول قرن‌های بسیار تغییر کرد تا اینکه به انیسکلین تبدیل شد. قدیمی‌ترین بنای این شهر قلعه‌ای به همین نام است که توسط شخصی به نام هیو Hugh مهمان‌نوازی که در سال 1428 درگذشت، ساخته شده است. زمانی این شهر محل صندلی برای دولت محلی و شورای ایالت فرمانق بوده است.

گردشگری

از جمله جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به قلعه انیسکلین، قلعه کول، قلعه پورتورا، کلیسای سنت ماکارتین، کالج سنت میکائیل، مرکز خرید کلینتون، موزه هنگ فیوسیلرها، غارهای قوس مرمر و قلعه مونه اشاره نمود.

آب و هوا 

مانند سراسر انگلیس و ایرلند آب و هوای این شهر نیز دریایی با تابستان‌های خنک و زمستان‌های معتدل است.