ادینبرا | Edinburgh

مشخصات شاخص

کشور: اسکاتلند
جمعیت: ۴۸۸,۰۵۰
پیش شماره تلفن: ۰۱۳۱(۴۴)+
ساعت:

شرح

ادینبرا یکی از زیباترین شهرها در امپراطوری بزرگ بریتانیا است که دومین شهر بزرگ و پایتخت اسکاتلند بوده و بهشتی برای عاشقان عکاسی محسوب می‌شود. این شهر پر از صحنه‌های بی‌نظیر برای عکاسی و برای افرادی است که مشتاق فرهنگ، تاریخ و مردم اسکاتلند هستند. سفر به آن قطعا یکی از ایده‌آل‌ترین سفرهایی می‌شود که خاطره‌های هیجان‌انگیز و به یادماندنی بسیار را برای گردشگران رقم خواهد زد. پس از لندن، ادینبرا لقب دومین شهر توریست‌پذیر امپراطوری بریتانیا را بر دوش خود یدک می‌کشد. همراه ایلیا گشت سفری به این شهر پر از هیجان داشته باشید.

معرفی شهر ادینبرا

به گفته باستان شناسان قدمت سکونت اولیه انسان‌ها در ادینبرا به شکارچیانی برمیگردد که حدود سیزده هزار سال پیش پس از یک عصر یخبندان طولانی در سرزمین‌های شمالی به این منطقه پناه آورده بوده‌اند. در آن زمان حجم وسیعی از زمین‌های منطقه را درختان و جنگل‌ها پوشانده بوده‌اند و حمل و نقل به آن تنها توسط آب صورت می‌گرفت. نخستین خانه‌های دائمی توسط همین مهاجرین و حدود ده هزار سال پیش ساخته شده و اولین روستاها نیز حدود شش هزار سال پیش شکل گرفتند. روستای سنگی زیبای اسکارا بری متعلق به همین دوران در زمین‌های اورکنی است. سازه‎‌های مربوط به دوران نوسنگی، محل‌های دفن و مراسمات مذهبی همچنان در این منطقه به خصوص در جزایر شمالی و غربی که جنگل‌ها و درختان کمتری داشته‌اند، به چشم می‌خورند. 

گردشگری

فستیوال فرینچ، تور رایگان موزه ملی اسکاتلند، خیابان معروف رویال مال که از کاخ شهر تا ساختمان پارلمان ادامه دارد و ساختمان‌های سنگی و کلیسای سنت گایز را با معماری سبک گوتیک در خود جای داده است، تپه کالتون، نمایشگاه دنیای توهم، پارک زیبای ژوپیتر آرتلند، باغ گیاه‌شناسی سلطنتی و ساحل پرتوبلو و حتی رستوران‌های شهر با غذاهای ژاپنی، تایلندی و اسپانیایی از جمله جاذبه‌های دیدنی این شهر به شمار می‌روند. 

 آب و هوا 

این شهر نیز که مانند سایر شهرهای اسکاتلدنیار با انبوه درختان پوشیده شده است، با داشتن آب و هوای معتدل اقیانوسی، زمستان‌های بسیار مرطوب‌تر و سردتر با حداکثر دمای 27- درجه سانتی گراد و تابستان‌های معتدل‌تر با داشتن حداکثر دمای 18+ درجه سانتیگراد، یکی از بهترین مقاصد توریستی منطقه است. 

دیدنی‌ها