دوسلدورف

Dusseldorf

درباره شهر

دوسلدورف شهری در ایالت نوردراین-وستفالن در کشور آلمان است. موزه‌های فراوان و صدها گالری هنری در جای جای شهر، خیابان‌های وسیع در کنار مغازه‌های شیک و حلقه‌ای از پارک‌ها و باغ‌ها که مرکز شهر را احاطه کرده‌اند، همچنین محوطه‌هاس ساحلی وسیع و مسحور کننده در کنار رود راین، این شهر را به مقصدی فوق‌العاده و مکانی دلچسب برای گردشگران تبدیل نموده‌اند. این شهر زیبا بیشتر به عنوان یک شهر دانشگاهی و مرکز مد و هنر آلمان شناخته می‌شود. با ایلیا گشت همراه شوید تا سفری به این شهر هنری داشته باشیم.

معرفی شهر دوسلدورف

شهر دوسلدورف دارای قسمتی قدیمی به نام آلتشتاد است که محلی برای تفریح و گردش و خوش‌گذرانی برای مسافران و اهالی شهر گشته است. در ماه جولای هر سال، در این شهر بزرگ‌ترین جشنواره سرگرم کننده بر روی راین برگزار می‌شود که یک هفته به طول انجامیده و مردم آن با رژه‌ها و لباس‌های رنگارنگ، بیش از چهار میلیون بازدید کننده را به شهر خود جذب می‌کنند. همچنین این بندر که در طول سال‌ها پیشرفت زیادی داشته، دارای سه ساختمان 10 تا 15 طبقه با معماری عجیب، کج و روبندی‌های متفاوت در نزدیکی برج تلویزیونی شهر است که آرشیتکت معروف گِری (Gehry) آن‌را طراحی نموده و باعث جذابیت هرچه بیشتر شهر شده‌اند.

گردشگری

خیابان کینزالی شیک‌ترین خیابان این شهر که همیشه با خیابان مونتاین در پاریس مقایسه می‌شود، مرکز بوتیک‌های منحصر به فرد و مراکز خرید لوکس آن است. کاخ پر زرق و برق اشلاس بنرت که 1756 تا 1773 ساخته شده، موزه کوپس دی لوگس که در ساختمان اصلی کاخ اشلاس بنرت قرار گرفته، مجموعه هنری راین شمالی-وست فالیا، محله کایزس ورت به همراه کلیسای سنت سوت برتوس و دژ امپراطوری فردریک اول بارباروسا که شما را به عمق تاریخ می‌کشاند و ساختمان‌های عجیب و زیبای گری از اماکن باستانی و محله‌های زیبا و دیدنی شهر هستند که حتما باید آنها را از نزدیک ببینید.

جغرافیا

دوسلدورف که یکی از تمیزترین و زیباترین شهرهای آلمان است، با مساحت 217 کیلومتر مربع، در غرب این کشور و در نزدیکی شهر کلن واقع شده است. مرکز ایالت نورد راین وستفالن و بندری در محل تلاقی رودخانه های راین و دوسلی می‌باشد.

مشخصات شهر

کشور: آلمان

موقعیت