دنیدن | Dunedin

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۲۲,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۳+
ساعت:

شرح

دنیدن دومین شهر بزرگ در جزیره جنوبی نیوزیلند و شهر اصلی منطقه اوتاگو است. منطقه شهری دنیدن در سواحل مرکزی شرقی اوتاگو واقع شده است. و بندر و تپه های اطراف دنیدن بقایای یک آتشفشان در حال انقراض است. حومه شهر به سمت دره ها و تپه های اطراف ، تا ایستگاه شبه جزیره اوتاگو و در سواحل بندر اوتاگو و اقیانوس آرام امتداد دارد. دنیدن بزرگترین شهر نیوزلند از لحاظ مساحتی بود تا زمانی که با تشکیل شورای اوکلند در نوامبر 2010 تحت تأثیر قرار گرفت. دنیدن دارای اقتصاد متنوعی است که شامل صنایع تولیدی ، نشر و فناوری مبتنی بر فناوری و همچنین آموزش ، تحقیق و گردشگری است. مهمترین مراکز فعالیت در سطح شهر در حدود آموزش عالی دنیدن محل زندگی دانشگاه اوتاگو ، قدیمی ترین دانشگاه نیوزلند و پلی تکنیک اوتاگو است. دانش آموزان بخش عمده ای از جمعیت را تشکیل می دهند. 21.6 درصد از جمعیت این شهر در سرشماری سال 2006 بین 15 تا 24 سال سن داشتند ، در مقایسه با میانگین نیوزیلند 14.2 درصد است. در سال 2014 دنیدن به عنوان شهر ادبیات یونسکو تعیین شد.

دنیدن در راس بندر اوتاگو واقع است ، ورودی باریک که از جنوب غربی به طول 15 مایل امتداد دارد. این بندر اخیراً ایجاد شده و در اثر طغیان دو دره رودخانه ایجاد شده است. از زمان تأسیس در سال 1848 ، این شهر به آرامی در آپارتمانهای کم ارتفاع و تپه های مجاور و در سراسر ایسموس تا دامنه های شبه جزیره اوتاگو گسترش یافته است. منطقه مرکزی دنیدن به اکتاگون معروف است. اسکان اولیه شهر در جنوب در آن طرف بل هیل اتفاق افتاد ، طغیان بزرگی که باید برای دسترسی آسان بین دو بخش شهرک کاهش یابد. در مرکز اصلی شمال خیابان ، خیابان های اصلی خیابان جورج و خیابان پرینسس در اوکتاگون ، مرکز شهر از این نقطه فاصله دارد. در اینجا به خیابان استوارت که از طریق ایستگاه راه آهن دنیدن در جنوب شرقی و به طور مستقیم تا حومه شهر Roslyn در شمال غربی غربی حرکت می کند ، به خیابان Stuart پیوسته است که به طور مرتب از آنها عبور می کند. بسیاری از بناهای قدیمی قابل توجه این شهر در قسمت جنوبی این منطقه و در حلقه داخلی تپه های تحتانی که شهر مرکزی را احاطه کرده اند واقع شده است.

آب و هوای دنیدن

آب و هوا دنیدن به طور کلی معتدل است. و شرایط آب و هوایی اغلب بین حومه شهرها به دلیل طرح توپوگرافیکی شهر متفاوت است. آب و هوای این شهر نیز به دلیل نزدیکی به اقیانوس بسیار تغییر کرده است. این منجر به تابستان های معتدل و زمستان های سرد می شود. زمستان یخبندان اما آفتابی است ، بارش برف معمول است اما بارش برف چشمگیر نادر است ، به جز در حومه تپه های داخلی مانند نیمه راه بوش و واکاری که هر سال تمایل به دریافت چند روز بارش برف دارند. بهار می تواند آب و هوای “چهار فصل در یک روز” را نشان دهد ، اما از نوامبر تا آوریل به طور کلی آرام و ملایم است. درجه حرارت در طول تابستان به طور خلاصه می تواند به 30 درجه سانتیگراد برسد. به دلیل نفوذ شدید دریایی ، تابستانهای سرد این شهر و زمستانهای معتدل هر دو با توجه به عرض جغرافیایی آن ایستادگی می کنند. این شهردر مقایسه با بسیاری از شهرهای نیوزلند میزان بارندگی نسبتاً کمی دارد و تنها سالانه 750 میلی متر ذخیره شده است. دنیدن یکی از بزرگترین مراکز مهم کشور است که تقریباً 1،650 ساعت تابش خورشید در سال ذخیره می کند. غالب باد در سطح شهر عمدتاً خنک است و در اواخر بهار با شمال شرقی متناوب خواهد بود. وزش بادهای گرم و خشک شمال غربی نیز از بادهای برجسته فون از شمال غربی است. دایره تپه های اطراف شهر داخلی ، قسمت اعظم آب و هوای غالب ، شهر داخلی را پناه می برد ، در حالی که تپه ها فقط به سمت غرب شهر می توانند اغلب اوقات هوای نامحسوس را به سمت غرب شهر سوق دهند. داخل کشور ، فراتر از قلب شهر و درون خشکی اوتاگو آب و هوای زیر قاره است. زمستانها کاملاً سرد و خشک ، تابستانها گرم و خشک است. مه غلیظ از زمین در یخ زدگی در زمستان در قسمت فوقانی مسیر رودخانه تایری در اطراف میدمارچ رایج است و در تابستان گاهی اوقات دمای هوا به 30 درجه سانتیگراد می رسد.