دوآلا | douala

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲,۷۶۸,۴۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۳۷+
ساعت:

شرح

دوآلا بزرگترین شهر کامرون و پایتخت اقتصادی آن است. همچنین پایتخت منطقه لیتورال کامرون است. این فرودگاه بزرگترین بندر آفریقای مرکزی و فرودگاه بین المللی مهم آن ، فرودگاه بین المللی دوآلا است ، پایتخت تجاری و اقتصادی کامرون و کل منطقه CEMAC شامل گابن ، کنگو ، چاد ، گینه استوایی ، جمهوری آفریقای مرکزی و کامرون است. در نتیجه ، بیشتر صادرات عمده کشور از جمله نفت ، کاکائو و قهوه ، چوب ، فلزات و میوه ها را انجام می دهد. این شهر در رودخانه ووری واقع شده است. نخستین اروپایی هایی که در این منطقه بازدید کردند ، پرتغالی ها در حدود سال 1472 بودند. در آن زمان ، رودخانه رود  Wوری به ریو دوت کامارس معروف شد.

تا سال 1650 ، این محل تبدیل به یک شهر شده بود که توسط مهاجران تشکیل شده بود ، گفته می شود از کنگو وارد شده است ، که به زبان دوگانه صحبت می کند. در قرن 18th این مرکز تجارت برده های فراتر از آتلانتیک بود. بین سالهای 1884 و 1895 این شهر یک محافظ آلمانی بود. سیاست استعماری متمرکز بر تجارت و برخی اکتشافات سرزمین های غیرمجاز بود. در سال 1885 ، آلفرد ساکر اولین مأموریت کلیسای باپتیست انگلیس را ترتیب داد. در همان سال ، شهر معروف به کامرون به دوآلا تغییر نام یافت و تا سال 1902 ، هنگامی که پایتخت به بئه منتقل شد ، پایتخت این سرزمین شد.

پس از جنگ جهانی اول در سال 1919 ، سرزمین های استعماری آلمان به پروتکل های فرانسه و انگلیس تبدیل شدند. فرانسه دستور اداره دوآلا را گرفت. پیمانی با روسای محلی امضا شد. از سال 1940 تا 1946 ، پایتخت کامرون بود. در سال 1960 کامرون مستقل شد و جمهوری فدرال شد و پایتخت آن در ژائونده بود. دوآلا به شهر بزرگ اقتصادی تبدیل شد. در سال 1972 جمهوری فدرال به یک کشور واحد تبدیل شد. در دهه 1980 ، در کامرون مبارزه برای آزاد سازی و چند حزبی رشد یافت. بین ماه مه و دسامبر 1991 ، دوالا در مرکز کمپین نافرمانی مدنی به نام عملیات شهر ارواح بود که در طی آن فعالیت های اقتصادی برای غیرقابل کنترل کشور و مجبور کردن دولت به اجازه چند جانبداری و آزادی بیان خاموش شد.

حمل و نقل در دوآلا

دوآلا در مقایسه با شهرهای دیگر کامرون دارای یک شبکه جاده ای نسبتاً توسعه یافته است. با این حال بسیاری از جاده های این شهر به دلیل سالها غفلت و فساد پوسیده شده اند. اخیراً تلاش هایی برای نوسازی راه های شهر به ویژه در محروم ترین محله ها انجام شده است. علیرغم سرمایه گذاری های بیشمار داخلی و بین المللی ، این جاده ها عمدتاً به دلیل اختلاس و فساد در وضعیت اسفبار قرار دارند. یک شبکه تراموا برای دوآلا برنامه ریزی شده است ، و پیش بینی می شود اولین خط در سال 2021 افتتاح شود. فرودگاه بین المللی دوآلا در قسمت شرقی شهر واقع شده است. پروازهای مستقیمی به چندین شهر اروپایی از جمله پاریس ، بروکسل و استانبول وجود دارد. مقصد منطقه ای و قاره ای شامل آبیدجان ، برزاوویل ، داکار ، ژوهانسبورگ ، کینشاسا ، لاگوس ، مالابو و نایروبی است. این فرودگاه شلوغ ترین منطقه CEMAC است و قطب اصلی شرکت هواپیمایی کامرون ، کامیرکو است. این فرودگاه به دلیل گردش ضعیف و زیرساخت های قدیمی به شدت نیاز به بازسازی دارد. دوآلا همچنین از طریق ایستگاه راه آهن به بعضی شهرها متصل میشود.

آب و هوای دوآلا

دوآلا دارای یک آب و هوای موسمی گرمسیری است و دارای دمای نسبتاً پایداری در طول سال است ، هرچند که این شهر در جولای و آگوست دمای کمی خنک تر را تجربه می کند. این شهر معمولاً دارای شرایط گرم و مرطوب با میانگین دمای سالانه 27.0 درجه سانتیگراد و رطوبت متوسط 83٪ است. این شهر در طول سال بارندگی های فراوان را مشاهده می کند ، به طور متوسط تقریباً 3600 میلی متر بارندگی را در سال تجربه می کند. خشک ترین ماه دسامبر است ، هنگامی که به طور متوسط 28 میلی متر بارش باران می بارد ، در حالی که مرطوب ترین ماه آگوست است ، به طور متوسط نزدیک به 700 میلی متر باران می بارد.