دونسول| Donsol

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۹,۷۱۱ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۶۳
ساعت:

شرح

دونسول | Donsol

دونسول که در شهرستان سورسوگان قرار دارد به پایتخت کوسه ها و نهنگ ها در فیلیپین و بین طبیعت گردان معروف است و هم اکنون یکی از جاذبه های جهانی فیلیپین محسوب می شود. همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر کنید.

اين موجودات به آبهاي استوايي بسيار علاقمند هستند و همين موضوع این منطقه را به زيستگاهي عالي براي آنها تبديل كرده است. اين گونه هاي محافظت شده بين نوامبر و ژوئن از طريق اینجا مهاجرت كرده و بين فوريه و مي تعداد آنها به حداكثر مي رسد. اين ماهي هاي بزرگ ترسي از نزديك شدن به قايق ها ندارند به همين دليل بعضي از آنها زخم هايي از مواجهه با پروانه ي كشتي ها بر بدن خود حمل مي كنند.

از سال ۱۹۹۸، غواصان محلی با این کوسه ها شنا  و آن ها را به هم زیستی با انسان ها آشنا کرده اند. دولت فیلیپین برای فراهم شدن امکانات بیشتر گردشگری در این منطقه، از  راهنماهای آموزش دیده بسیاری استفاده کرده اند.

پارک بزرگ آبی گردشگری

دونسول شامل یک پارک بزرگ آبی گردشگری است که گونه های مختلفی از جانداران ریز و غول پیکر آبی را در خود جای داده است که اتفاقا بسیار در بین توریست ها محبوب است.گشت زنی در منطقه با محیط سنتی و بازار قدیمی با موتور ها و یا مینی ون ها از دیگر تفریحات گردشگران در این شهر است.

جزایر متعدد و کوچک با پوشش های جنگلی و ساحلی بسیار زیبا این منطقه از دیگر جاذبه های طبیعی و توریستی آن محسوب می شوند.در این مکان قایق سواری و ماهیگیری نیز بسیار پر طرفدار میباشد و بیشتر وقت ها میتوانید این افراد را مشاهده کنید.

یکی از مزیت های مهم اقامتگاه ها و هتل ها در این منطقه این است که مراکز مذکور در میان طبیعت، کنار ساحل و بین درختان ساخته شده اند که اقامت در آن ها را برای شما بسیار لذت بخش می کند.بازدید از آبشارهای این شهر نیز به شما حس فوق العاده خوبی خواهند داد و زیبایی این سواحل و آبشارها قطعا شما را مجذوب خود خواهد ساخت.