دیلیجان

Dilijan

مشخصات شاخص

کشور: ارمنستان
جمعیت: ۱۷,۷۱۲ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۳۷۴
ساعت:

شرح

دیلیجان در شمال ارمنستان و در منطقه تاووش واقع شده و به سوئیس کوچک ارمنستان مشهور است، این شهر با کوه و جنگل با ساختمان های قدیمی و زیبا، آسمانی آبی و هوایی سرشار از اکسیژن و تازگی احاطه شده است.

اگر شما با ماشین خود می خواهید به این شهر بروید، به طور کلی مسیر امنی در پیش رو دارید و اتومبیلهای کمی در طول مسیر خواهید دید. هوای پاك، منظره های بکر و زیبا، مردمی با اخلاق دوستانه و طبیعت مثال زدنی، دلیجان را به منطقه ای بی نظیر برای تعطیلات مبدل كرده است.

شهر دیلیجان ارمنستان

هوا سرشار از اكسیژن است، رایحه دل انگیز درختان بلوط و منظره زیبای درختان پرشمار كاج چشم را می نوازد. چشمه های آب طبیعی از دل كوه های پرچین جاری است. شهر دلیجان از گردنه سوان با جنگل شروع می شود هر چند بعضی از قطعات جنگل در طول بحران انرژی ارمنستان از بین رفته است اما بخش بزرگی از جنگل هنوز باقی است.

ارزانترین تور ایروان در ایلیا گشت

بهترین راه رسیدن به شهر دلیجان رفتن از بزرگراه اسون و گذشت از تونل اسون است كه با گذشتن از تونل در وقت شما صرفه جویی خواهد شد. در جنگل چشمه های آب معدنی متعددی وجود دارند كه به جز روزهای بارانی كه گل آلود می شوند قابل شرب هستند.

جاذبه های دیدنی در دیلیجان 

دریاچه پارزلیچ دیلیجان

دریاچه پارزلیچ یا پارز دریاچه ای کوچک اما با یک دنیا زیبایی است. این دریاچه در پارک ملی دیلیجان قرار دارد و با درختان جنگل محصور شده است. در کنار دریاچه امکاناتی فراهم شده تا بازدید کنندگان علاوه بر گشت زنی و لذت از طبیعت زیبای منطقه، لحظاتی مفرح و شادی را تجربه کنند. امکانات دریاچه شامل اسب‌سواری، موتور چهارچرخ کوهستان، دوچرخه‌سواری، ماهی‌گیری، تیراندازی و غیره می باشد.

روستای دیلیجان ارمنستان

روستای سیمنوکا دیلیجان

سردترین و گواراترین نوشیدنی جهان را در روستای سیمنوكا در كنار چشمه آب خواهید نوشید.

چشمه های آب گرم

همینطور چشمه های معدنی با هوای تازه  که شفا بخشی چشمه ها مانند آب های ویچی در فرانسه می باشد. به همین علت برای کسانی که برای استراحت به شهر دلیجان ارمنستان می روند شاهد معجزه این چشمه آب گرم می باشند و امکانات درمانی و تفریحی متنوعی برای بزرگسالان و کودکان وجود دارد.

اقامت در هتل های لوکس ارمنستان را با ما تجربه کنید

جنگل های انبوه دیلیجان 

جنگل دلیجان بخشی از پارك ملی ارمنستان است و توسط دولت حفاظت می‏شود و یکی از جاذبه های توریستی ایروان به شمار میرود. درختان بومی شامل بلوط، زبان گنجشك و نارون هستند. درختان كاجی را كه در سال های اخیر كاشته شده اند نیز در جنگل قابل مشاهده هستند.

جنگل های انبوه دیلیجان

حیات وحش جنگل شامل خرس، گرگ، روباه، خرگوش، پرندگان مختلف، جوجه تیغی، جانوران پستاندار شبیه راسو و دیگر حیوانات می باشد. اگر به زیست شناسی علاقمندید حیوانات جالب و نمونه های گیاهی جالبی در این جنگل پیدا می كنید.

جاذبه های توریستی اكثرا در مرکز این شهر واقع اند. کوچه های قدیمی در نزدیکی خیابان میاسنیکیان قرار دارند، ساختمان های تاریخی و موزه مردم شناسی، کتابخانه داوتیان سریک و موزه شارامبیان در خیابان گاجیک داتویان هستند.