دلفت | delft

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۰۱,۴۰۰
پیش شماره تلفن: ۱۵+
ساعت:

شرح

دلفت شهری در استان جنوبی ، کشور هلند است. این شهر بین روتردام ، جنوب شرقی و لاهه تا شمال غربی واقع شده است. همراه با آنها ، بخشی از کلان شهر روتردام ، لاهه و رندستاد است. این شهر یک مقصد توریستی محبوب در کشور هلند است. این مرکز دانشگاه صنعتی دلفت است. که به عنوان مرکز تحقیق و توسعه در هلند ، سفال های دلفت آبی و خانه فعلی نارنجی-ناسائو در نظر گرفته شده است. از نظر تاریخی ، این شهر نقش مهمی را در دوران طلایی هلند ایفا کرد. این شهر درتاریخ میکروبیولوژی جایگاه ویژه ای دارد. از نظر علم و فناوری ، به لطف کمکهای پیشگامانه آنتونی ون لیوونوئک و مارتینوس بیژیرک، دلفت می تواند با وجود چندین رشته فرعی مانند باکتری شناسی ، زادگاه واقعی میکروبیولوژی باشد.

شهر دلفت در کانال قرار گرفت ، “دلفت” که از کلمه delven آمده است ، به معنای حفر است و این باعث شد که نام این شهر دلفت شود. در مکانی مرتفع  این شهر در سکوت از دیواره نهر رودخانه گانتل عبور می کرد ، یک کانت حراج او را که احتمالاً در حدود سال 1075 بود تأسیس کرد. تا حدودی به همین دلیل ، دلفت به یک شهر مهم بازار تبدیل شد ، شواهدی که می توان در آن مشاهده کرد. اندازه مربع بازار مرکزی آن است. ویلیام نارنج ، با نام مستعار ویلیام سکوت ، در سال 1572 اقامت گزید. در زمان رهبر مقاومت ملی در حال رشد هلند در برابر اشغال اسپانیایی معروف به جنگ هشتاد سال است. در آن زمان دلفت یکی از شهرهای پیشرو هلند بود و به دیوارهای لازم شهری برای خدمت به عنوان دفتر مرکزی مجهز شده بود. حمله نیروهای اسپانیایی در اکتبر همان سال دفع شد.

شهر دلفت بخاطر محصولات سرامیکی که روی ظروف چینی قرن هفدهم طراحی شده اند ، مشهور است. این شهر از آنجایی که بندر خانگی شرکت هلند شرقی هند بوده است ، در این منطقه شروع اولیه دارد. هنوز هم می توان آن را در کارخانه های سفالگری مشاهده کرد ، در حالی که سرامیک های جدید و هنر سرامیک را می توان در گالری Terra Delft یافت. دانشگاه فناوری دلفت یکی از چهار دانشگاه فناوری در هلند است. که در سال 1842 توسط پادشاه ویلیام دوم به عنوان آکادمی برای مهندسی عمران تاسیس شد. امروز بیش از 21000 دانش آموز در این دانشگاه ثبت نام کرده اند.  انستیتوی یونسکو-IHE برای آموزش آب ، با ارائه آموزش های تحصیلات تکمیلی برای افراد کشورهای در حال توسعه ، سنت محکم در مدیریت آب و مهندسی هیدرولیک را از دانشگاه دلفت ترسیم می کند. East Delft یک منطقه تفریحی با طبیعت نسبتاً بزرگ است که  چوب دلفت نامیده می شود.که از طریق جنگل ، دوچرخه ، اسب سواری و پیاده روی به هم وصل می شوند. این منطقه همچنین شامل یک دریاچه بزرگ ، سواحل باریک ، رستوران و باغ های جامعه به علاوه زمین اردو و سایر امکانات تفریحی و ورزشی است.