دکمهاره | dekemhare

مشخصات شاخص

کشور: اریتره
جمعیت: ۱۲۰,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۴۲۱+
ساعت:

شرح

دکمهاره | dekemhare

دكمهاره شهری در اریتره است كه در جنوب شرقی اسمره قرار دارد. توسط ایتالیایی ها به عنوان یک مرکز صنعتی توسعه یافت ، این شهر به یک شهر بزرگ و صنعتی و حمل و نقل تبدیل شد ، که به دلیل تاکستان های خود شناخته شده بود اما تا حد زیادی در جنگ استقلال اریتره ویران شد.شهرک Dequ-Mehari ، که اکنون در بالای شهر دکمهاره قرار دارد ، در قرن 15 به عنوان یک جامعه کشاورزی در مقیاس کوچک تأسیس شد. این شهر قبلاً تحت الشعاع شهرک مجاور Gura واقع شده بود ، که محل نبردهای مختلفی بود از جمله مهمترین آنها در طول جنگ قومی قرن 19و قبلاً نام آن را به دره Dequ-Mehari داده بود.

به دنبال حمله آنها ، ایتالیایی ها منابع مهمی را برای توسعه گورا و دكمهاره به عنوان یك مركز مهم حمل و نقل اختصاص دادند. گورا یک پایگاه هوایی دریافت کرد و یک جاده اصلی ساخته شد که دکمهاره را با بندر Nefasit متصل می کند. ایتالیایی ها تعدادی از خدمات معاصر را در شهر ایجاد کردند. این شهر به پایگاه اصلی عملیات ارتش ایتالیا در جنگ علیه اتیوپی تبدیل شد. این شهر به عنوان یک مرکز مهم کشاورزی برای آفریقای شرقی ایتالیا ، عمدتاً با تاکستان های شراب ، بلکه کارخانه های ماکارونی و نان تبدیل شده است. تأثیر ایتالیایی قابل توجه بود و بسیاری از ساختمانهای ساخته شده بین سالهای 1936 و 1938 از سبک و سیاق هنری برجسته دکو نشان می دهند.

جنگ جهانی و تاثیر آن بر شهر

در طول جنگ جهانی دوم ، هنگامی که انگلیسی ها کنترل منطقه را در دست گرفتند ، بسیاری از ساکنان ایتالیا را ترک کردند. خشونت قومی در سال 1947 باعث شد اکثر بقیه ساکنان ایتالیا دکمهاره را ترک کنند. تولید صنعتی این شهر پس از آنکه انگلیس در سال 1951 منطقه را به اتیوپی واگذار کرد ، از سر گرفته نشد و شایعات مداوم وجود داشت مبنی بر اینکه تلاش های شرکت های بزرگ بین المللی برای ساخت کارخانه ها توسط دولت هایل سلاسی متوقف شده است. در طول جنگ استقلال اریتره  ، این شهر مرکز سازماندهی و اقدام نظامی توسط جبهه آزادسازی اریتره بود.

این سایت که از اقدامات اولیه نظامی بین جبهه آزادسازی اریتره و دولت اتیوپی برخوردار است ، در سال 1977 توسط جناح های شورشی کنترل شد و این شهر را به یک مکان سازماندهی اولیه تبدیل کرد. با این حال ، هنگامی که جبهه آزادسازی مردم اریتره متحد    EPLF از قلمرو عقب نشینی کرد ، این شهر دوباره توسط نیروهای اتیوپی کنترل شد. در طول جنگها از جمله درگیری منظم بین نیروها ، بمباران هوایی و گلوله باران ، این شهر به یک مکان اصلی خشونت تبدیل شد. بیشتر جمعیت در طی نبردهای شدید در سال 1990 و 1991 گریختند.