داروین (Darwin)

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۴۶٬۲۴۵
پیش شماره تلفن: ۰۴
ساعت:

شرح

شهر داروین مرکز ایالت سرزمین شمالی در کشور استرالیا است و سالیان سال زیستگاه بومیان استرالیا بوده‌ است. جالب است بدانید که در سال 1839 دریانوردان بریتانیایی این منطقه را کشف و به افتخار دانشمند معروف «چالرز داروین» نامگذاری کردند. تا انتها با ایلیا گشت همراه شوید و این شهر استرالیایی را بیشتر بشناسید.

معرفی شهر داروین

به دلیل موقعیت گرمسیری این شهر، مکانی بی نظیر و آرام بخش از هر لحاظ است. اطراف این شهر را مناظری طبیعی احاطه کرده که در کل جهان کم نظیر هستند. در سفر به این شهر شما می توانید از مکان های تفریحی شبانه و آب و هوای مطبوع آن در کل سال لذت ببرید.

آب و هوا

آب و هوای این شهر استوایی همراه با فصل های خشک و مرطوب است. ماه های خشک آن از ماه آپریل تا اکتبر است. همچنین در این دو ماه هوا بسیار عالی همراه با آسمانی صاف و شب های زیباست. فصل های بارانی آن همراه با طوفان و دمای آن معمولا حدود 30 درجه سلسیوس است.

اهمیت شهر

این شهر از نظر نظامی بسیار اهمیت دارد و پایگاه‌های نظامی زیادی در آن وجود دارد. همچنین پرورشگاه‌های آبزیانی مانند کروکدیل و ماهیان از صنایع مهم شهر به شمار می‌رود. اطراف این شهر استوایی پارکهای حفاظت شده زیادی دارد که به دلیل داشتن تمساح‌های خطرناک شهرت دارند. علاوه بر این ها، «دانشگاه چارلز داروین» مهم‌ترین مرکز آموزش عالی شهر است.

گردشگری

این شهر دارای پارک‌های زیبایی برای توریست‌ها است. همچنین این شهر سواحل مشهور و زیبایی دارد که اکثر توریستها برای شنا به این سواحل می‌روند. جالب است بدانید که از ماه می تا اکتبر به دلیل وجود نوعی عروس دریایی که بسیار سمی و خطرناک است شنا ممنوع است. مردم بومی این شهر استرالیایی به این نوع عروس دریایی، زنبور دریایی می‌گویند.

دیدنی‌ها