دارالسلام (Dar es Salaam)

مشخصات شاخص

کشور: تانزانیا
جمعیت: ۴٬۳۶۴٬۵۴۱
پیش شماره تلفن: ۲۵۵
ساعت:

شرح

دارالسلام 

دارالسلام بزگترین شهر در کشور تانزانیا  و پایتخت تجاری آن است. دارالسلام یکی از بهترین شهرهای تانزانیا در زمینه‌های مختلفی همچون هنر، هنر، مد، رسانه، موسیقی، فیلم و تلویزیون می باشد. این شهر در ساحل اقیانوس هند واقع شده وو سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. برای شناخت بیشتر دارالسلام، ایلیا گشت را دنبال کنید.

پیشینۀ تاریخی دارالسلام

در قرن نوزدهم، روستایی به نام مزیما در حاشیۀ راه های تجاری اقیانوس هند وجود داشت. در سال 1865 سلطان مجید‌ ابن سعید از زنگبار، شروع به ساختن شهری جدید در نزدیکی مزیما کرد و آن را دارالسلام نامید. دارالاسلام بعد از مرگ سلطان مجید، دارالاسلام سقوط کرد، اما در سال 1877 با جضور استعمارگران آلمانی، این شهر دوباره احیا شد. دهۀ 2000 نقطۀ عطفی عطفی در توسعه و پیشرفت دارالسلام، بود. این شهر تا قبل از سال 1996 به عنوان پایتخت تانزانیا شناخته می‌شد، اما پس از آن شهر دودما به عنوان پایتخت شناخته شد. اما همانطور که گفته شد، دارالسلام هنوز هم یکی از شهرهای مهم تانزانیا است تا جائیکه به عنوان پایتخت تجاری این کشور شناخته می شود.

آب و هوا

با توجه به نزدیکی این شهر به خط استوا، آب و هوای آن بیشتر گرمسیری استوایی است و در اغلب روزهای سال هوایی گرم دارد. میزان بارندگی سالانه در دارالسلام، حدود 1100 ملی متر است و در طی یک سال دو فصل بارانی دارد، باران های بلند در آوریل و می و باران های کوتاه در نوامبر و دسامبر.

گردشگری

دارالسلام شهری شلوغ با جاذبه‌های طبیعی-فرهنگی متعدد است. معمولاً افرادی که عاشق ساحل و دریا هستند از زیبایی‌های طبیعی این شهر لذت فراوان خواهند برد. از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی دارالسلام می‌توان به موزه ملی و خانه فرهنگ، موزۀ دهکده، یادمان عسکری، بومای قدیمی، کلیسای جامع جوزف مقدس، باغ‌های گیاه‌شناسی، کلیسای لوتران، خانۀ دولت، جزیرۀ بودیا و همچنین جزیرۀ بونگویو اشاره کرد.