کوریتیبا | Curitiba

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱,۹۰۸,۳۵۹
پیش شماره تلفن: +۵۵ (۴۱)
ساعت:

شرح

کوریتیبا شهری مدرن و سر سبز در کشور برزیل و یکی از زیباترین شهرهای این کشور است. به دلیل آب و هوای تقریبا ثابتی که این شهر دارد، احتمالا پایدارترین شهر جهان (عاری از کربن و سبز) است. در واقع این شهر هم مانند دیگر شهرهای برزیل سرسبز و پر باران است. این شهر زیبا و سبز در حقیقت یکی از بنادر  برزیل است و امروزه میزبان گردشگران و توریست های فراوانی از سراسر دنیا است. تا انتها با ایلیا گشت همراه شوید و درباره ی این شهر بیشتر بخوانید.

معرفی شهر کوریتیبا

اگر چرخی در این شهر بزنید، درون این شهر بندری درختان سر به فلک کشیده ای را مشاهده خواهید کرد که منظره ای تماشایی و بی نظیر را شکل داده اند. این شهر ۱۰۰۰ متر بالاتر از سطح آب های آزاد جهان است در نتیجه به ندرت پیش می آید که سرمای سخت و بارش برف در آن روی دهد. این شهر یکی از پاک ترین و بهترین هواهای جهان را دارد و حتی برای زندگی گزینه ی بسیار خوبی است. جالب است بدانید که نزدیک به دو میلیون نفر در این شهر سرسبز و زیبا زندگی می کنند.

فرهنگ

مردم محلی این شهر را کوری و تیبا می نامند و هر دوی این نام های برای آنان مقدس است. ساکنان جنوبی شهر به زبان باستانی تاپی صحبت می کنند. از آنجا که پرتغالی ها به این منطقه حمله کردند و اکثر مردم شهر را برده های خود کردند، زبان پرتغالی هم از همان روزها در بین مردم بومی برزیل رواج یافت. در طول تاریخ این شهر مردم زیادی از کشورهایی مانند روسیه و آلمان حین جنگ جهانی اول و دوم وارد شهر شدند و این منطقه را به عنوان کشور دوم خود برای زندگی انتخاب کردند.

دیدنی‌ها