کومانا | Cumana

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۲۳,۵۴۶
پیش شماره تلفن: ۲۹۳+
ساعت:

شرح

کومانا پایتخت ایالت سوکر ونزوئلا است. در 402 کیلومتری شرق کاراکاس واقع شده است. کومانا یکی از نخستین شهرکهایی بود که توسط اروپایی ها در سرزمین اصلی آمریکا تأسیس شد و قدیمی ترین شهرک مستقر در اروپا و مستقر در قاره اروپا است. حملات مردم بومی به معنای آن بود که باید چندین بار مورد بازپرداخت قرار گرفت. این شهر که در دهانه رودخانه Manzanares در سواحل کارائیب در سواحل شمال شرقی ونزوئلا واقع شده است ، محل زندگی یکی از پنج پردیس دانشگاه Universidad de Oriente و یک بندر دریایی شلوغ است ، خانه یکی از بزرگترین ناوگان های تن ماهی در ونزوئلا است. این شهر نزدیک به پارک ملی موچیما ، یک مقصد محبوب سواحل توریستی در بین ونزوئلا ها است.

شهر كومانا تولد قهرمانان اصلی و مشاركت كنندگان در جنبش استقلال ونزوئلا را دید. کومانا همچنین زادگاه شاعران برجسته ، نویسندگان و سیاستمدارانی چون آندرس اویوی بلانکو ، چهره مهمی در ادبیات آمریکای لاتین است و بعداً به صحنه سیاسی ملی برخاست. دانشمندان مهمی از جمله پهر لوفلینگ از سوئد ، الكساندر فون هومبولت از آلمان و آیمه بنپلند از فرانسه بخشی از آثار و اكتشافات آزمایشگاهی خود را هنگام بازدید و زندگی در كومان در قرن 18 انجام دادند. در این شهر همچنین یک کارخانه تویوتا وجود دارد که Hilux و Toyota Fortuner را تولید می کند.

کومانا اولین شهرکی بود که توسط اروپاییان در ونزوئلا در سال 1515 توسط فریسیان فرانسیس ساخته شد ،با نام Nueva Toledo ، اما به دلیل حملات موفقیت آمیز توسط بومیان ، مجبور شد چندین بار مورد بازپرداخت قرار گیرد. تا زمان استرداد دیگو هرناندز دی سرپا در سال 1569 با نام كومانی. بارتولومه د لااس کازاس ، با تلاش برای یک طرح استعمار مسالمت آمیز ، توسط حملات تنبیهی گونزالو دی اوکامپو در سال 1521 علیه مردم بومی محلی ، در قصاص برای تخریب صومعه دومینیکن در Chiribichi ، قرار گرفت. پس از آن که حملات عامرینیان کمتر مورد تهدید قرار گرفت ، این شهر در چندین نوبت توسط زلزله زدگان ویران شد. بنابراین قدیمی ترین بخش شهر در اواخر قرن 17 و 18th است. تقریبا هیچ یک از معماری قرن شانزدهم زنده نماند.

کومانا دارای طیف گسترده ای از معماری به سبک استعماری است که هنوز در شرایط عالی قرار دارد. قلعه بزرگ اسپانیایی قدیمی ، قلعه سنت آنتونی را از ساحل مشاهده می کنید که هنوز هم برای عموم آزاد است. منطقه کومانا خانه ماهی های آکواریومی دیدنی و جذاب ، دام زنده اندلر است که به نام جان اندلر نامگذاری شده است و این ماهی با رنگ پر جنب و جوش را در دریاچه ای در منطقه ، Laguna de Los patos کشف می کند. ظاهرا این ماهی اکنون در دریاچه منقرض شده است ، اما در حال حاضر در آکواریوم های خانگی در سراسر جهان با پرورش دهندگان ماهی های دیدنی تولید می شود.