جزیره کرت | Crete

مشخصات شاخص

کشور: یونان
جمعیت: ۶۲۱٬۳۴۰
پیش شماره تلفن: ۳۰+
ساعت:

شرح

جزیره کرت | Crete

کرِت بزرگ‌ترین جزیره یونان است. این جزیره ۳۲۲۰ مایل مربع مساحت دارد. همچنین پنجمین جزیره بزرگ دریای مدیترانه هم هست. کرت کانون تمدن «مینوسی» کهن‌ترین تمدن اروپا بوده‌ است. این جزیره به عنوان گهواره تمدن اروپا هم شناخته می‌شوند. با ایلیاگشت همراه شوید و این جزیره یونانی را بهتر بشناسید.

معرفی جزیره کرت

گردشگری

کرت به دلیل زیبایی طبیعی اش معروف است. چشم اندازهای این جزیره شامل کوهستان، غارها، تنگه ها و سواحل متعدد با شن های وسوسه انگیز است. به جز مناظر باستانی و تاریخی، این جزیره سواحل مخصوصی نیز دارد که معمولا برای حمام آفتاب و شنا ایده آل و مناسب هستند. همچنین ارائه دهندۀ ورزش های آبی متنوعی هم هستند. بسیاری از سواحل این جزیره در ماه های تابستان که اوج تعطیلات کرتی است، بسیار شلوغ می شوند.
در سواحل کرت سرگرمی ها و ورزش های آبی زیادی وجود دارند. از بین آنها غواصی بیشترین طرفدار را دارد. همچنین قایق رانی در اطراف کرت بسیار محبوب است. در داخل جزیره، پیاده روی و گردش های کوهستانی رونق دارد که با عبور از مناطقی مانند گلوگاه سامریه، چشم اندازهایی تمام نما به گردشگران عرضه می کند. آکواریوم کرت هم همواره برای کودکان جالب توجه بوده اند. در مجموع، ساحل شمالی کرت شلوغ‌تر و توریستی تر از ساحل جنوبی آن است.

زمان مناسب برای سفر به کرت

زمان خاصی برای سفر به این جزیره وجود ندارد زیرا این شهر در هر فصلی از سال دیدنی و زیبا است. در ماه‌های آذر و دی جزیره آرام است و آب و هوای آن ملایم و دلپذیر. در این ماه‌ها (آذر و دی) می‌توان در آب شنا کرد و از تفریحات ساحلی هم لذت برد. البته بهتر است که یک چتر هم همراه خود داشته باشید؛ زیرا ممکن است بارش باران ناگهان شما را غافلگیر کند. در تابستان هزینه ی هتل‌ها افزایش می‌یابد، ضمن این که گرمای هوا می‌تواند در برخی روزها برای گردشگران کلافه کننده باشد. در فصل پاییز یا بهار هم قیمت هتل‌ها مناسب‌تر است هم هوا.

عادات غذایی

مردم کرت ترکیب طعم شیرین نوتلا و طعم نمکی لبنیات را بسیار دوست دارند. آنها به همراه تمامی وعده­‌های غذایی مخصوصا صبحانه میوه میل می‌­کنند. معمولاً میوه‌ها را به صورت پای سیب، گلابی گرم، کمپوت و اسموتی همراه با ماست چکیده سنتی استفاده می‌کنند.

دیدنی‌ها