اوفالی

County Offaly

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷۷,۹۶۱
پیش شماره تلفن: ۰۴۶(۳۵۳)+
ساعت:

شرح

اوفالی یکی از شهرهای زیبای کشور ایرلند است که در منطقه میدلندز و در استان لانستر واقع شده و یکی دیگر از شهرهایی که در ساحل رود شانون قرار گرفته است. این شهر زیبای ایرلندی با داشتن آب و هوای عالی و مطلوب، طبیعتی سرسبز و چشم نواز، فرهنگی غنی و تاریخی پر فراز و نشیب و همچنین جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوان یکی دیگر از شهرهای ایده‌آل ایرلند برای مسافرت می‌باشد. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر پرداخته است، با ما همراه شوید.

معرفی شهر اوفالی 

اوفالی یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کشور ایرلند است که قدمت یکی از شهرک‌های پیدا شده در نزدیکی آن که در باتلاق بورا کشف شده به دوران بین‌النهرین برمی‌گردد. با این وجود حفاری‌های انجام شده در این منطقه نشان می‌دهد که اینجا تنها محلی برای اسکان موقت بوده چراکه سازه‌های دائمی در این منطقه یافت نشده است. محورهای سنگی، تیغه‌ها و سرهای فلش مانند، نیزه و سایر اشیا کشف شده قدمتی نزدیک به شش هزار تا 6800 سال قبل از میلاد مسیح دارند.

بزرگ‌ترین مجموعه اشیا عصر برنز نیز در نزدیکی این شهر یافت شده است. نام این شهر از نام پادشاهی باستانی یو فال Uí Failghe گرفته شده و در گذشته به شهر پادشاهی King’s County شهرت داشته است. نام این شهر از سال 2001 به اوفالی تغییر پیدا کرد با این وجود نقل و انتقالات حقوقی و واگذاری زمین در این شهر همچنان تحت عنوان شهر پادشاهی انجام می‌شود. یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری معروف که در نزدیکی این شهر قرار گرفته، صومعه باستانی کلون مکنویز است. 

اقتصاد

با توجه به زمین‌های مرغوب و خاک حاصلخیز این منطقه کشاورزی و دامداری از جمله صنایعی هستند که از دیرباز در این منطقه وجود داشته‌اند. صنعت ذغال سنگ نیز به دلیل وجود منابع ذغال سنگ در نزدیکی شهر، در اینجا صنعتی درآمدزا محسوب می‌شود. صنعت توریسم نیز که چندسالی است سهم به سزایی از اقتصاد شهر را به دوش می‌کشد از دیگر صنایع اوفالی می‌باشد.

جغرافیا

این شهر با هفت شهر دیگر از استان لانستر ایرلند هم مرز است. گالوی، راسکامن، تیپرری، لائویس، وستمث، کیلدار و مث از شهرهای هم مرز با اوفالی هستند.