کورفو | Corfu

مشخصات شاخص

کشور: یونان
جمعیت: ۲۴,۸۳۸ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۳۰
ساعت:

شرح

کورفو | Corfu

کورفو یا کرکیرا (Kerkyra) یکی از شهرها و شهرداری سابق جزیره کورفو از مجمع الجزایر ایونیان کشور یونان است. در سال 2011 دولت محلی به منظور بهبود این جزایر تغییرات در اداره آنها بوجود آورد و کورفو پایتخت جزیره کورفو و سایر جزایر این منطقه شد. این جزیره یکی مناطق مهم گردشگری یونان است و سالانه مورد بازدید بسیاری از افراد قرار می گیرد. این شهر در سال 2007 به فهرست جهانی یونسکو افزوده شد.

کورفو یا کرکیرا ، در نبرد سیبوتا (Battle of Sybota)  که راهی بود به جنگ پلوپونزیستی (Peloponnesian War) و این جنگ بزرگترین نبرد داخلی یونان تا آن زمان بوده است.

بر اساس اسناد بجای مانده مشخص می شود کرکیرا یکی از سه قدرت دریایی بزرگ یونان در قرن پنجم بوده که با آتن و کورینتوس برابری می کرده است.

جاذبه ها

کشور یونان مراکز گردشگری و جاذبه های زیادی دارد ولی کورفور یکی از بهترین های آنها است. بخصوص برای گردشگران جوان و کم خرج خیلی گزینه مناسبی است.

یکی از جاذبه های مهم این شهر به واسطه جزیره بدونش سواحل آن هستند از جمله سواحل پورتو تیمونی، گاردنوس، منطقه کاسیوپی و پالئوکاستریتسا که هر کدام دارای امکانات مختلف تفریحی، ورزشی و هیجان انگیز خودشان هستند.با این وجود یک پارک آبی به نام آکوالند و آکواریوم کورفو هست تا شما بتوانید هیجان بیشتری را در این جزیره تجربه کنید.

بخش قدیمی و میراث فرهنگی

این شهر در طی قرون مختلف شاهد ظهور و سقوط امرا و سران زیادی بوده که امروز اگرچه خودشان نیستند ولی آثاری مانند صومعه، کلیسا، فلاع و کاخ های سر به فلک کشیده شان به جای مانده است و قبرستانی که نشان می دهد عاقبت همه جهان گشایان همانا زیر خاک است حتی در کورفو.

بر همین اساس میراث فرهنگی این شهر شامل کلیسای سنت اسپایریدون، صومعه های ولاچرنا و پالئوکاستریتسا ، قلعه آنجلوکسترو، کاخ های  آشیلیون و تخت قیصر، فلاع قدیمی ، جدید و آنجلوکسترو ، قبرستان بریتانیایی ها و بخش قدیمی شهر. علاوه براین شما می توانید در موزه های هنر آسیایی و کازا پارلانت به تماشای اشیاء تاریخی و کشفیات باستان شناسی منطقه و سایر نقاط دنیا بنشینید.