کنستانتین | Constantine

مشخصات شاخص

کشور: الجزایر
جمعیت: ۴۶۴,۲۱۹
پیش شماره تلفن: ۲۱۳+
ساعت:

شرح

کنستانتین | Constantine

کنستانتین پایتخت استان کنستانتین در شمال شرقی الجزایر است. در زمان روم به آن سیرتا گفته می شد و به افتخار امپراتور کنستانتین بزرگ تغییر نام یافت. کنستانتین در حدود 80 کیلومتری از ساحل دریای مدیترانه ، در سواحل رودخانه رامل کوچک واقع شده است. کنستانتین به عنوان پایتخت شرق الجزایر و مرکز تجاری منطقه خود در نظر گرفته می شود و پس از الجزایر و اورن آن را به سومین شهر بزرگ کشور تبدیل می کند. چندین موزه و مکان تاریخی وجود دارد که در اطراف شهر واقع شده اند. کنستانتین به دلیل وجود پل های زیبا و دیدنی متعدد که تپه ها ، دره ها و رودخانه های مختلفی که شهر در آن و اطراف آن ساخته شده است ، اغلب به عنوان “شهر پل ها” یاد می شود. کنستانتین در سال 2015 به عنوان پایتخت فرهنگ عرب معرفی شد.

در سال 311 میلادی ، در طول جنگ داخلی بین امپراتور Maxentius و غاصب فرماندار پیشین آفریقا ، این کنستانتین نابود شد. پس از بازسازی در سال 313 میلادی ، پس از آن به نام امپراتور کنستانتین کبیر ، که Maxentius را شکست داده بود ، نامگذاری شد. کنستانتین که در سال 432 توسط وندالها اسیر شد ، از سال 534 تا 697 به ارکستر بیزانس آفریقا بازگشت. این در حالی است که در قرن 8 توسط اعراب فتح شد و نام قاسنینا را دریافت کرد. این شهر در قرن دوازدهم بهبود یافت و تحت حکومت المحاد و هافید دوباره یک بازار مرفه بود و پیوندهایی به پیزا ، جنوا و ونیز داشت. پس از سال 1529 به طور متناوب بخشی از امپراطوری عثمانی بود که توسط یک بیگ ترک تابع دین الجزایر اداره می شد. صلاح بیگ ، که در سال 1770 بر این شهر حاکم بود ، آن را بسیار زیبا و مجذوب ساخت و بخش اعظمی از معماری مسلمانان را که هنوز هم امروز قابل مشاهده است ساخته است.

در سال 1826 آخرین بیگ ، احمد بیگ بن محمد شریف ، رئیس جدید دولت شد. وی مقاومت سختی را علیه نیروهای فرانسوی انجام داد ، که چهار سال بعد به الجزایر حمله کرده بودند. تا 13 اکتبر 1837 ، این سرزمین به تصرف فرانسه درآمد ، و از سال 1848 به بعد سال 1962 بخشی جدایی ناپذیر از سرزمین مادری فرانسه و مرکز تفکیک کنستانتین بود. در سال 1880 ، در حالی که در بیمارستان نظامی در کنستانتین کار می کرد ، چارلز لوئیس آلفانس لورن کشف کرد که علت مالاریا تک یاخته است. وی این انگل ها را در لکه های خون گرفته شده از سربازی که به تازگی در اثر مالاریا فوت کرده بود مشاهده کرد. به همین منظور ، او جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی را در سال 1907 دریافت کرد. این اولین باری بود که تک یاخته ها علت بیماری به نظر می رسید. کار او به الهام بخش محققان و دامپزشکان امروز برای یافتن درمانی برای مالاریا در حیوانات کمک کرد. در سال 1934 ، شورش های ضد یهودی مسلمان در این شهر باعث کشته شدن 34 یهودی محلی شد. در طول جنگ جهانی دوم ، در طول مبارزات انتخاباتی در شمال آفریقا ، نیروهای متفقین از کنستانتین و شهرهای مجاور ستیف و Bone به عنوان پایگاههای عملیاتی استفاده کردند.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای کنستانتین

کنستانتین در یک فلات در ارتفاع 640 متری از سطح دریا واقع شده است. این شهر توسط یک دره عمیق قاب بندی شده و ظاهری چشمگیر دارد. این شهر با تعدادی پل بر فراز رودخانه رودل و یک جاده عبور از کنار رودخانه بسیار زیبا است. این دره با هفت پل از جمله پل Sidi M’Cid عبور کرده است. این شهر راه آهن یک منطقه کشاورزی مرفه و متنوع است. این مرکز همچنین یک مرکز تجارت غلات است و دارای کارخانه های تولید آرد ، کارخانه تراکتور و صنایع تولید پارچه ، پشم ، پارچه و چرم است. وهمچنین این شهر دارای آب و هوای مدیترانه ای است . تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای معتدل و مرطوب دارد.