کولون | colon

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷۸,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۵۰۷+
ساعت:

شرح

کولون | colon

کولون یک شهر و بندر در پاناما ، در کنار دریای کارائیب ، در نزدیکی ورودی اقیانوس اطلس کانال پاناما است. این مرکز استان کولون پاناما است و به طور سنتی به عنوان دومین شهر پاناما شناخته شده است. در ابتدا کاملاً در جزیره مانزانیلو واقع شده بود ، که توسط خلیج Limon ، خلیج Manzanillo و رودخانه Folks احاطه شده بود. با این وجود ، از زمان ایجاد مجدد کانال کانال پاناما ، محدوده های این شهر بازسازی شده است تا شامل فورت گلیک ، پایگاه سابق ارتش آمریكا ، و همچنین شهرهای سابق کانال های كریستوبال ، مارگاریتا و كوكو سولو باشد. این شهر در سال 1850 توسط ایالات متحده به عنوان پایانه آتلانتیک راه آهن پاناما تأسیس شد و سپس برای پاسخگویی به تقاضا در طی طوفان طلای کالیفرنیا برای یک مسیر سریع به کالیفرنیا در حال ساخت است. چندین سال در اوایل تاریخ خود ، جامعه مهاجر بزرگ ایالات متحده پس از مروج پاناما راه آهن پاناما ، ویلیام هنری آسپیناوول ، به نام Aspinwall نامگذاری شد ، در حالی که جامعه اسپانیایی این شهر به افتخار کریستوفر کلمبوس ، آن را کولون نامید.

این شهر در انتهای غربی یک جزیره باتلاقی خائنانه معروف به جزیره مانزانیلو تأسیس شده است. به عنوان بخشی از ساخت راه آهن پاناما ، این جزیره توسط یک جاده به جاده اصلی پاناما وصل شد و بخشی از این جزیره تخلیه شد تا امکان احداث ساختمانهای دائمی فراهم شود. بخش بزرگی از شهر در سوزاندن کولون در طول جنگ داخلی کلمبیا در سال 1885 و دوباره در جریان آتش سوزی گسترده در سال 1915 ویران شد. آتش سوزی بزرگ کلون در تاریخ 13-14-14 آوریل 1940 یک سوم شهر را ویران کرد. فورت د لسپس یک قلعه کوچک توپخانه سپاه ایالات متحده ارتش بود که در نوک شمالی شهر قرار داشت. این نام به نام فردیناند د لسپس ، توسعه دهنده کانال نامگذاری شده است. در سال 1948 ، گوشه جنوب شرقی جزیره مانزانیلو به عنوان منطقه تجارت آزاد کولون تعیین شد. امروزه ، جوامع قابل توجه آسیای جنوبی و عربی در مناطق باقیمانده مرفه شهر و همچنین در اجتماعات دروازه بان خارج از آن زندگی می کنند. اکثریت جمعیت این شهر از خاستگاه غربی هند یا آمیخته-اسپانیایی است. کولون محل زندگی برخی از تحصیل کرده ترین و خوش اخلاق ترین خانواده های پاناما از میراث غربی هندوستان ، مانند درز ، فورد ، مودیس ، رابینسون ، بیبی ، مجمع الجزایر ، ادواردز ، تاج ها ، هویز بود. از این خانواده ها معلمان ، اساتید ، پزشکان ، حقوقدانان ، مهندسان ، بازرگانان و سیاستمداران که به رونق شهر کمک کرده اند ، چشمگیر شدند. این شهر برای ایالات متحده یا انگلستان است. با این حال ، هنوز هم ممکن است تأثیر آنها در فرزندان آنها که در استان مانده اند ، دیده شود.

آب و هوای کولون

مانند بسیاری از ساحل های کارائیب آمریکای مرکزی ، کولون به دلیل وزش باد شدید تجارت مرطوب ، که در طول سال در کوه های مرتفع جریان دارد ، دارای آب و هوای گرمسیری بسیار مرطوب است. با این حال ، بر خلاف بسیاری از بخش های این ساحل ، فوریه و مارس به اندازه کافی خشک هستند که کولون به جای آب و هوای جنگل بارانی گرمسیری همانطور که در اکثر مناطق ساحلی کارائیب یافت می شود در آب و هوای موسمی گرمسیری قرار می گیرد. با این وجود ، دوره ژوئن تا دسامبر ، با میانگین بارندگی ماهانه در حدود 415 میلی متر یا 16.3 اینچ ، آنقدر مرطوب است که به عنوان مرطوب ترین شهر در آمریکای مرکزی رقیب هندوراس است.