سیوداد بولیوار | ciudad bolivar

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۵۰,۶۹۱
پیش شماره تلفن: ۲۸۵+
ساعت:

شرح

سیوداد بولیوار پایتخت ایالت بولیوار جنوب شرقی ونزوئلا است. محل اولین پل در امتداد رودخانه است و یک مرکز مهم رودخانه ای برای مناطق شرقی ونزوئلا است. این شهر در ابتدا یک شهرک اسپانیایی بود ، آن را “مقدس توماس گویان” نامیدند. این شهرک بندری مستحکم بود که باید در سه نوبت جابجا می شد زیرا به طور مداوم مورد حمله بومیان کاریب و رقبای اروپایی مانند هلندی و انگلیسی قرار می گرفت. سنت توماس گویان نخستین بار در سیوداد گویانا در نزدیکی رودخانه کارونی واقع شد تا اینکه نیروهای هلندی به رهبری سروان آدریان جانسون در سال 1579 این شهر را ویران کردند. حل و فصل دوم توسط دون آنتونیو د برروو ، که با مأموریت استعمار گویانا از نیو گرانادا وارد شده بود ، تأسیس شد و در حدود 66 کیلومتربه سمت غرب به سمت کارائوی منتقل شد. یکی از سفرهای والتر رالی در سال 1617 شهرک دوم را کنار زد و در نتیجه درگذشت پسرش وات رالی کشته شد.

سیوداد بولیوار از سال 1819 تا 1821 محل كنگره آنگوستورا بود. این مسئول ایجاد گرن كلمبیا در سال اول فعالیت خود بود. تلخ های آنگوستورا در سال 1824 در این شهر اختراع شد ، اگرچه شرکتی که آنها را تولید می کرد بعدا به ترینیداد و توباگو نقل مکان کرد. این شهر در سال 1846 به افتخار سیمون بولیوار تغییر نام داد. هنرمند ونزوئلا ، Jesús Rafael Soto ، بومی این شهر بود. موزه هنرهای مدرن Jesús Soto که به افتخار وی نامگذاری شده و توسط معمار ونزوئلا کارلوس رائول ویلانووا طراحی شده است ، در سال 1973 افتتاح شد. دولت شهری سیوداد بولیوار توسط شهردار رهبری می شود. قوه مقننه محلی آن شورای شهرداری است که از هفت عضو شورا تشکیل شده است. یک مترجم شهری بر امور مالی عمومی نظارت می کند و شورای برنامه ریزی عمومی محلی توسعه شهرداری را مدیریت می کند. اقتصاد ایالت بولیوار تحت تسلط کشاورزی و دامداری ، به ویژه گاو و خوک است. محصولات كشاورزي منطقه شامل ذرت ، كاساوا ، انبه ، يام و هندوانه است. جهانگردی به طور فزاینده ای برای منطقه اهمیت پیدا کرده است.

آب و هوای سیوداد بولیوار

سیوداد بولیوار دارای آب و هوای ساوانای گرمسیری با فصول خشک و مرطوب است. متوسط ​​دما 28.5 درجه سانتیگراد است که در طول سال نسبتاً ثابت باقی می ماند و در ماه ژانویه بین 27.6 درجه سانتیگراد و دراکتبر تا 28.9 درجه سانتی گراد تغییر می کند. در فصل خشک که از ماه دسامبر تا آوریل برگزار می شود ، در این ماه ها میزان بارش کمی وجود دارد و درجه حرارت آن سردتر از فصل مرطوب است اما هنوز گرم است ، به طور منظم در طول روز به 32 درجه سانتیگراد و در شب دمای آن به 22 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. در فصل مرطوب که از ماه مه تا اوایل نوامبر برگزار می شود ، میزان بارندگی مشاهده می شود و افزایش می یابد اگرچه روزها بدون بارندگی رایج است. دمای هوا نسبت به فصل خشک کمی گرم تر است. به طور متوسط ​​، این شهردر هر سال 977 میلی متر بارندگی دریافت می کند و 89.3 روز با بارندگی قابل اندازه گیری است. این شهر نسبتاً آفتابی است و میانگین آن تقریباً 2900 ساعت آفتاب درخشان یا به طور متوسط ​​7.9 ساعت آفتاب در روز است.