سینفوئگوس | Cienfuegos

مشخصات شاخص

کشور: کوبا (Cuba)
جمعیت: ۱۶۴,۹۲۴ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۵۳۴۳
ساعت:

شرح

سینفوئگوس یکی از شهرهای کشور کوبا است که تلفیقی از سبک های مختلف معماری را در خود جای داده که بیشتر آنها از میراثی از تاریخ پر فراز و نشیب این کشور است. سینفوئگوس بیشترین جاذبه های تاریخی کشور کوبا را دارد که در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. غروب خورشید از حومه شهر سینفوئگوس بسیار دیدنی است.

شهر سینفوئگوس، 250 کیلومتر با شهر هاوانا پایتخت کشور کوبا فاصله دارد. فرودگاه بین المللی سینفوئگوس کد یاتا: CFG  در چهار کیلومتری مرکز شهر سینفوئگوس واقع شده است. اگر چه این شهر در سالهای اخیر فراز و نشیبهای بسیاری را تحمل کرده، اما همچنان جاذبه های مختص به خود را برای جذب گردشگر دارا می باشد. ظرافت خاصی که شهر سینفوئگوس در معماری و ساختمان‌هایش دارد بهترین دلیل برای رفتن به کشور کوبا و دیدن این شهر است. غروب خورشید شهر سینفوئگوس نمایی دیگر دارد.

برخلاف آنچه که معروف است این شهر در ابتدا توسط Cacicazgo de Jagua که دارای اصلیت اسپانیایی بوده است شناسایی شده و نام او به رسم یادگار بر روی این شهر قرار داده شد. Cacicazgo که در زبان Taino به معنای (فرمانده سالار) بر روی این شهر قرار گرفت. اما در سال 1819 زمانی که مهاجران فرانسوی به شهر سینفوئگوس(Cienfuegueros) مهاجرت کردند و در این شهر مستقر شدند نام پادشاه خود را Fernandina به رسم افتخار بر روی شهر سینفوئگوس قرار دادند. این شهرک در سال 1829 به شهر تبدیل شد. و توانست نام قبلی خود را که سینفوئگوس (Cienfuegueros) به معنای فرمانده سالار بوده را بدست بیاورد. شهرهای بسیاری است هم اکنون در این شهر نام آنها دارای ریشه فرانسوی می باشد. بخش های تاریخی که در این شهر وجود دارد، سال 2005 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در این شهر 6 ساختمان از سالهای 1819 تا 1850 باقی مانده است و 327 ساختما از سالهای 1851 تا 1900 و همچنین 1188 ساختمان از قرن 20 میلادی در این شهر وجود دارد. در هیچ جای کارائیب نمی توان همچین ساختاری را پیدا کرد.

این شهر دارای مساحت 333 کیلومترمربع بوده و 170 هزار نفر جمعیت دارد. سطح شهر 25 متر بالاتر از سطح دریاست همانطور که گفتیم کشور کوبا بین الاجزایر است و بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک واقع شده است، پس این میزان فاصله از سطح دریا آنچنان هم عجیب نیست؛ شهر سینفوئگوس، به دو قسمت اصلی مرکز شهر سینفوئگوس (پوئبلو) و شبه جزیره سینفوئگوس (پونتا گوردا) تقسیم شده است.

جاذبه های گردشگری 

معماری کشور کوبا صاحب یک سبک خاص نیست، بلکه تلفیقی از تاریخ این کشور است. مثلا در بخش‌هایی از شهر، معماری سبک باروک قابل مشاهده است و در جایی دیگر سبک کلاسیک فرانسوی به چشم می خورد. سبک های اروپایی هم به وفور در معماری بناهای این کشور دیده می شود. اگر به سراغ لیست شهرهای ثبت شده در آثار ملی یونسکو بروید، شهرهایی از کوبا مثل هاوانا، ترینیداد، سینفوئگوس و کاماگوی را خواهید دید. ما در این قسمت می خواهیم به معرفی تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر سینفوئگوس بپردازیم.

مجسمه مارتی

خوزه مارتی  رهبر استقلال کوبا در برابر امپراطوری اسپانیا بوده است. از همین رو به رسم یادبود از این قهرمان ملی در کشور کوبا یک میدان وسیع در شهر سینفوئگوس به منظور گذاشتن مجسمه این فرد اختصاص قرار داده شده است. که جزء جاذبه های ملی این شهر قلمداد می شود.

پارک خوزه مارتی

پارکی هم به نام این قهرمان ملی کوبا در شهر سینفوئگوس وجود دارد، که جز جاذبه های گردشگری مهم شهر به شمار می رود.

قصر De Valle

این بنایی کی از هیجان انگیزترین و زیباترین  قصرهای شهر سینفوئگوس می باشد که در سال 1913-1917 ساخته شده است، اگر به این شهر رفتید دیدن قصر de Valle را از دست ندهید تنها 10 الی 15 دقیقه وقت شما را خواهد گرفت، اما تجربه ای لذت بخش از کشور تاریخی کوبا را در اختیارتان می گذارد. رستوران ها و هتل های بسیاری در اطراف این بنای تاریخی است.

قلعه De JAGUA 

قلعه Jagua بین سالهای 1733 تا 1745 توسط یکی از مهندسین ارتش فرانسه به نام Don Jose Tantete Duvillier ساخته شد. مردم بر این باورند که روح بانویی که یک جامه بلند آبی رنگ زربفت به تن دارد، زیاد به  قلعه سینفوئگوس رفت و آمد می کند .

کلیسای جامع Purisima Concepcion 

کلیسای جامع در شهر سینفوئگوس در سال 1833  زمانی که این شهر تحت استعمار اسپانیایی ها بود افتتاح شد. این بنا جزء بناهایی از شهر سینفوئگوس است که در سال 2005 به ثبت سازمان جهانی یونسکو رسید.

آبشار El NICHO 

این آبشار بخشی از پارک ملی Collantes بشمار می رود. نام آن از آبشارهای بلوری که از رودخانهHanabanilla  میگذرند، گرفته شده است. در این منطقه امکان شنا، بازدید از غار و تماشا و غذا دادن به پرندگانی که در این ناحیه زندگی میکنند از جمله کارهایی است که در این منطقه آبشار El Nicho  می توانید انجام دهید.

مرکز تفریحی دلفیناریوم

دلفیناریوم یکی از جاذبه های معروف پرل است که در سال 2011 افتتاح شد و به عنوان یکی از مراکز تفریحی و توریستی در این شهر معرفی شده است. گردشگرانی که به این مرکز تفریحی رفته اند از آن به عنوان یکی از بهترین قسمت های سفر خود در کوبا یاد کرده اند. ساعت بازدید از این مرکز تفریحی از 10 صبح تا 2 بامداد می باشد.

ساحل رانچو لونا

این ساحل در 18 کیلومتری مرکز شهر سینفوئگوس در کشور کوبا واقع شده است. در این ساحل دو تفریحگاه کامل و مجهز وجود اما با توجه به این که این منطقه جزء جذابترین مناطق سینفوئگوس می باشد گردشگران بسیاری رو به این ساحل می آورند از همین رو یک هتل و یک رستوران در این ساحل به منظور رفاه حال توریست ها وجود دارد.