کرایست چرچ | Christchurch

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۰۴,۵۰۰
پیش شماره تلفن: ۳+
ساعت:

شرح

کرایست چرچ بزرگترین شهر در جزیره جنوبی نیوزیلند است. منطقه شهری کرایست چرچ در ساحل شرقی جزیره جنوبی واقع شده است. و درست در شمال جزیره بنکس قرار دارد. این شهر سومین شهر پرجمعیت نیوزلند در پشت اوکلند و ولینگتون است. رودخانه ایوان در وسط شهر جریان دارد ، با یک پارک شهری که در کنار آن واقع شده است. شواهد باستان شناسی نشان می دهد كه مردم ابتدا در حدود سال 1250 در منطقه كرایست چرچ مستقر شدند. كرایست چرچ در 31 ژوئیه 1856 توسط Royal Charter به یك شهر تبدیل شد و آن را رسما قدیمی ترین شهر مستقر در نیوزلند نامید. انجمن کانتربری که دشت های کانتربری را مستقر کرده بود ، این شهر را به نام کلیسای مسیح ، آکسفورد نامگذاری کرد. شهرک جدید با الگویی از شبکه با محوریت کلیسای جامع ساخته شد.

کشاورزی پایه اصلی اقتصاد کریستچرچ است. حضور زودهنگام دانشگاه کانتربری و میراث موسسات دانشگاهی این شهر در همکاری با مشاغل محلی ، باعث شده است که تعدادی از صنایع مبتنی بر فناوری توسعه پیدا کنند. کرایست چرچ یکی از پنج شهر دروازه ای برای اکتشاف قطب جنوب است و میزبان پایگاه های پشتیبانی قطب جنوب برای چندین کشور است. این شهر بین سپتامبر 2010 تا ژانویه 2012 با یک سری زمین لرزه روبرو شده است که بیشترین مخرب آنها در ساعت 12.51 دقیقه در ساعت رخ داده است. روز سه‌شنبه ، 22 فوریه 2011 ، که در آن 185 نفر کشته شدند و هزاران ساختمان در سطح شهر فرو ریختند یا خسارت شدید دیدند. در اواخر سال 2013 ، 1500 ساختمان در این شهر تخریب شده اند که منجر به یک پروژه بهبود و بازسازی در حال انجام است.

موقعیت جغرافیایی کرایست چرچ

کرایست چرچ در کانتربری ، در نزدیکی مرکز ساحل شرقی جزیره جنوبی ، در شرق دشت های کانتربوری قرار دارد. در نزدیکی انتهای جنوبی خلیج پگاسوس واقع شده است و با ساحل اقیانوس آرام و خور خور رودهای ایوان و هیتکوت به شرق محدود می شود. در جنوب و جنوب شرقی بخش شهری این شهر محدود به دامنه های آتشفشانی بندر هیلز است که آن را از شبه جزیره بانک جدا می کند. و شمال این شهر با رودخانه بافته Waimakariri محدود است.کرایست چرچ دارای یک میدان مرکزی شهر ، چهار برنامه مربعی که در اطراف آن واقع شده اند و یک منطقه پارکی که مرکز شهر را در بر گرفته است می باشد. در مرکز شهر میدان کلیسای جامع واقع شده است ، اطراف کلیسای جامع مسیحی که شامل کلیسای جامع آنگلیکا است ، آسیب دیده است. شهر مرکزی همچنین دارای تعدادی از مناطق مسکونی از جمله Inner City East ، Inner City West ، Avon Loop ، محله Moa و ویکتوریا است ، اما بسیاری از ساختمانهای مسکونی در CBD به دنبال زمین لرزه های فوریه 2011 تخریب شدند. میدان کلیسای جامع در چهار راه اصلی خیابان مرکزی ، خیابان کلمبو و خیابان وورسستر واقع شده است.

آب و هوای کرایست چرچ

کرایست چرچ با آب و هوای معتدل اقیانوسی با تابستان معتدل ، زمستان خنک و بارندگی متوسط ​​منظم است.در این شهر میانگین دمای هوای روزانه حداکثر 22.5 درجه سانتیگراد و در ژانویه و 11.3 درجه سانتیگراد در ماه ژوئیه است. تابستان در این شهر عمدتا گرم است اما اغلب با وزش نسیم دریا از شمال شرقی تعدیل می شود. درجه حرارت رکورد 41.6 درجه سانتیگراد در فوریه 1973 به دست آمد. یکی از ویژگی های قابل توجه آب و هوا نوروز ، وزش باد شدید فون است که گاهی اوقات به نیروی طوفان می رسد ، و باعث خسارات جزئی به املاک می شود. در زمستان معمول است که درجه حرارت در شب از 0 درجه سانتیگراد پایین بیاید. به طور متوسط ​​80 روز یخبندان در سال وجود دارد. بارش برف به طور متوسط ​​سه بار در سال رخ می دهد ، اگرچه در برخی سال ها بارش برف به ثبت نمی رسد. سردترین دمای ثبت شده در 18 ژوئیه 1945 ، 7.1 درجه سانتیگراد بود ، که پایین ترین درجه دما ثبت شده در شهرهای بزرگ نیوزلند بود. در شبهای سرد زمستان ، تپه های اطراف ، آسمان صاف و شرایط آرام یخبندان غالباً ترکیب می شوند تا یک لایه وارونگی پایدار در بالای شهر ایجاد کنند که اگزوزهای وسایل نقلیه را به دام می اندازد و از آتش سوزی های داخلی دود می کند تا باعث ایجاد دود شود. اگرچه در لس آنجلس یا مکزیکوسیتی به اندازه smog بد نیست ، دود کرایست چرچ اغلب از توصیه های سازمان بهداشت جهانی برای آلودگی هوا فراتر رفته است. برای محدود کردن آلودگی هوا ، شورای منطقه ای استفاده از آتش سوزی های باز در شهر را در سال 2006 ممنوع اعلام کرد. در سال 2008 ، شورا استفاده از هیزم های چوبی بیش از 15 سال را ممنوع اعلام کرد ، در حالی که بودجه لازم را برای به روزرسانی سیستم های گرمایش خانگی فراهم می کرد.