چیتره | chitre

مشخصات شاخص

جمعیت: ۹,۰۹۲
پیش شماره تلفن: ۵۰۷+
ساعت:

شرح

چیتره | chitre

 چیتره در حدود 7 کیلومتری کشور از خلیج پاناما در شبه جزیره آزوئرو واقع شده است. نام چیتره از قبیله بومی چیترا گرفته شده است. وقتی استان هررا در سال 1915 ایجاد شد ، چیتره به عنوان پایتخت آن انتخاب شد. در سال 1941 ، در زمان ریاست جمهوری آرنولفو آریاس مادرید ، استان هررا با استان لس سانتوس همراه شد و چیتره به عنوان پایتخت استان مشترک بود. چیتره ساحل نزدیکی به نام Agallito دارد. در طول موج کم ، انواع بسیاری از خرچنگ ها بیرون می آیند ، و هزاران پرنده از گونه های مختلف برای خوردن می آیند. این باعث می شود شرایط ایده آل و عکاسی پرنده ها ایده آل باشد. این متخصص شناس ، فرانسیسکو دلگادو ، کاشف پارکت نقاشی شده آزوئرو ، در چیتره ساکن است.

چیتره از امکانات و راحتیهای زیادی مانند شهر پاناما برخوردار است مانند: هتل ها ، رستوران هایی با غذای ملی و بین المللی ، بانک ها ، فروشگاه ها ، دسترسی به اینترنت ، مراکز چند طبقه ، سیستم های ارتباطی و غیره. این شهر یکی از شهرهای مرتفع پاناما و یکی از صنعتی ترین آنهایی که سوخت و گوشت و لباس برای کشور و بخشی از این قاره فراهم می کنند. شهر چیتره “به مرکز تجاری استانهای مرکزی کشور تبدیل شده است”. کارتهای اعتباری مانند ویزا ، مستر کارت و آمریکایی اکسپرس تقریباً در هر مرکز خرید ، فروشگاه های مواد غذایی ، سوپر مارکت ها ، داروخانه ها ، رستوران ها ، هتل ها و آژانس های کرایه اتومبیل پذیرفته می شوند.این شهر دارای مغازه ها و بازارهای ارزانتری است ، همگی در مرکز شهر واقع شده اند ، در کنار اماکن تجاری و فروشگاه های فروشی ، دارای پلازا و برخی کارخانه ها ، خدمات ، صنایع سنگین و مستقر در جهان نیز می باشد

جشن های کارناوال در این شهر در سطح جهان بسیار مشهور است. این شهر یکی از مشهورترین شهرها محسوب می شود و هر ساله در ماه فوریه برگزار می شود و افراد خارج از کشور و غیر ساکنان این شهر را از دیگر استانهای پاناما دریافت می کند. هفته مقدس ، کورپوس کریستی و سنت جان باپتیست ، حامی این شهر ، همچنین از جشن های معروف در داخل کشور هستند. این شهرمیزبان کل مسابقات استان در ورزشگاه ریکو سدنو است. موفقیت تاریخی در مسابقات قهرمانی ملی ما را به عنوان یکی از استانهای برتر در این رشته ورزشی ، که مهمترین آنها نه تنها در شهر چیتره یا استان هررا حتی در کل کشور است ، رقم زد.