چیکلایو | chiclayo

مشخصات شاخص

کشور: پرو | Peru
جمعیت: ۵۵۲,۵۰۸
پیش شماره تلفن: ۷۴+
ساعت:

شرح

شهر چیکلایو 

چیکلایو در شمال کشور پرو است. در 13 کیلومتری از ساحل اقیانوس آرام و 770 کیلومتری پایتخت کشور ، لیما واقع شده است. چیکلایو چهارمین شهر بزرگ پرو است .امروز ، چیکلایو یک شهر مهم پرو است ، سرمایه اقتصادی و تجاری شمال پرو است. موقعیت جغرافیایی استراتژیک آن ، آن را به یک قطار ریلی ، ارتباطی و خودرو تبدیل کرده است. لمس های مدرن شامل سوپر مارکت ها ، زنجیره های بانکی ، انبارها ، بیمارستان ها ، درمانگاه ها و گالری ها است. در اوایل قرن شانزدهم ، چیكلائو توسط دو گروه قومی سكونت داشت. Cinto و Collique سران این گروه های قومی بخشی از زمین خود را برای ساخت یک صومعه فرانسیسکن اهدا کردند. این سکون از زمین با حکم سلطنتی 17 سپتامبر 1585 به تصویب رسید.

بنابراین ، با حمایت سن ماریا از چیکلایو و به سرپرستی پدر فری آنتونیو از کنسپسین ، یک کلیسا و یک میثاق فرانسیسکی در چیکاویو بنا شد. در زمان ساخت این نمایشگاه های ساختمانی اسپانیایی ، شهر چیکاویو تأسیس شد. بر خلاف سایر شهرهای بزرگ استعماری پرو مانند لیما ، پیورا ، تروژیلو یا آرکیپا ، شیکاویو به جای استعمارگران اسپانیایی توسط یک جمعیت عمدتا بومی ساکن بود.

حمل و نقل

 چیکلایو به دلیل موقعیت مکانی که دارد ، به عنوان نقطه اتصال به شهرهای مختلف شمال شرقی کشور خدمت می کند و دارای شرکت های مختلف اتوبوس می باشد که به شهرهایی مانند لیما ، تروژیلو ، پیورا ، کجامارکا ، چوتا ، کوتوتو ، باگوا ، Jaén ، Chachapoyas خدمات می دهد. و برای تأمین مناسب تقاضای حمل و نقل ، این شهر توسط دو ترمینال زمینی مختلف ارائه می شود ، یکی در انتهای جنوبی شهر و دیگری در انتهای شمالی در بزرگراه پانامریکا واقع شده است. تعداد قابل توجهی از شرکتهای اتوبوس دارای پایانه های خاص خود هستند که بسیاری از آنها در نزدیکی مرکز شهر و مناطق اطراف واقع شده اند.

این اتوبوس های بین استانها به ازدحام تجربه شده در مرکز شهر چیکاویو کمک می کنند. برای حل مشکل ، دولت شهر طرحی برای ساخت یک ایستگاه مرکزی در شهر پیشنهاد داده است. به صورت منطقه ای ، خدمات عمومی مختلفی از قبیل شانه ها ، کوپرها ، کلکتیوها وجود دارد که در ولسوالی ها و استان های بخش لامبیایک خدمات ارائه می دهند. تعداد زیادی تاکسی خصوصی نیز وجود دارد که بطور مداوم شاخ های خود را در تمام نقاط مرکز شهر جارو می کنند و باعث آلودگی صوتی ناخواسته زیادی می شوند.

آب و هوای چیکلایو

چیکلایو آب و هوای بیابانی گرم و بسیار خشک دارد و خورشید در تمام سال می درخشد. از آنجا که شهر شیکلائو در یک منطقه گرمسیری در نزدیکی خط استوا قرار دارد ، هوا باید گرم ، مرطوب و بارانی باشد. با این حال ، بیشتر شبیه به آب و هوای نیمه گرمسیری ، از نظر راحتی و خشک است. این امر به دلیل وزش باد شدید به نام “سیکلون ها” است که دمای هوا را در اکثر سال به جز آب و هوای معتدل کاهش می دهد به جز در ماه های تابستان که درجه حرارت بالا می رود ، بنابراین تابستان اغلب در استراحتگاه هایی مانند پورتو آنتن و پیمنتل سپری می شود. به صورت دوره ای ، هر 7 تا 15 سال ، دمای هوای گرم با بارندگی بسیار بیشتر و افزایش شدید آب رودخانه وجود دارد.