چیایی (Chiayi)

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲۷۰,۲۵۴
پیش شماره تلفن: +۵
ساعت:

شرح

شهر چیایی

چیایی شهری است که در دشت های جنوب غربی تایوان واقع شده است. در سال 1895 ، در معاهده شیمونوسکی ، تایوان به ژاپن واگذار شد. زمین لرزه میشان در سال 1906 به جز دروازه شرقی کل دیوار شهر را ویران کرد. مقامات ژاپنی این شهر را بازسازی کردند. صنایع و معاملات شروع به شکوفایی کرد. براساس سرشماری که در سال 1904 انجام شد ،این شهر چهارمین شهر پرجمعیت تایوان بود. زمین لرزه بزرگ کاگی در اواسط مارس 1906 شهر را لرزاند.  در سال 1945 ، هنگامی که ژاپن در 25 اکتبر 1945 کنترل تایوان را ترک کرد ، شهر چیایی به عنوان یک استان در استان تایوان تأسیس شد.

در 16 اوت سال 1950 ، به دلیل اختصاص مجدد مناطق اداری که تایوان به 16 شهرستان ، پنج شهر استانی و یک دفتر ویژه تقسیم شده بود ، شهر چیایی به یک شهر تحت کنترل منطقه سقوط کرد و با شهرستان چیایی ادغام شد تا شهرستان شود. صندلی در نتیجه ، کمبود سرمایه مانع توسعه آن شد. در تاریخ 1 ژوئیه 1982 ، در نتیجه فشار نخبگان محلی ، شهر چیایی دوباره به یک استان ارتقا یافت.

در 6 اکتبر 1990 ، منطقه شرقی و منطقه غربی تاسیس شد. این شهر یک شهر 100٪ قومی کاملاً ساکن هوکین است. در 17 دسامبر 2015 ، دولت شهر چیایی برنامه ای را برای راه اندازی پانل های خورشیدی در مدارس و دفاتر این شهر برای کاهش گازهای گلخانه ای خانه آغاز کرد. پیش بینی می شود این برنامه سالانه 3.55 میلیون کیلو وات ساعت برق تولید کند و به کاهش انتشار کربن توسط 1700 تن کمک کند.

موقیت جغرافیایی چیایی

شهر چیایی در ضلع شمالی دشت چیانان ، در جنوب غربی جزیره تایوان واقع شده است. در ضلع شرقی کوه علی قرار دارد ، در ضلع غربی آن فرودگاه چیایی است ، از طرف شمال آن رودخانه پوزی و در ضلع جنوبی آن رودخانه بژنگ قرار دارد. فاصله از شرق به غرب این شهر 15.8 کیلومتر و از شمال به جنوب 10.5 کیلومتر با مساحت 60.0256 متر مربع است. این شهر کاملاً توسط منطقه چیایی احاطه شده است. بسیاری از زمین های این شهر دشت های حاصلخیز و مسطح گسترده هستند. زمین به آرامی از غرب به شرق بالا می رود.

آب و هوای شهر چیایی

شهر چیایی دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است. وزش باد شدید در طول پاییز و زمستان به معنای کمبود بارندگی در آن زمان است ، در حالی که بادهای جنوب غربی در طول تابستان و بخش بعدی بهار بیشترین میزان بارندگی سال را به همراه دارد که بیش از 60 درصد از ژوئن تا آگوست کاهش می یابد. رطوبت در تمام سال بسیار زیاد است ، حتی در زمستان.