چنگدو | Chengdu

مشخصات شاخص

کشور: چین
جمعیت: ۱۱٬۳۰۰٬۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۰۰۸۶
ساعت:

شرح

چنگدو | Chengdu

چنگدو یکی از شهرهای جمهوری خلق چین و مرکز استان سیچوان است. این شهر در جنوب غربی چین جای دارد و یکی از مهم‌ترین مرکزهای اقتصادی، ترابری و ارتباطی این کشور است.

اقتصاد

چنگدو میزبان صنایع و بازارهای مهم و کلیدی در چین است. استان سیچوان و شهر چنگدو از دیرباز پایتخت طب سنتی چینی بوده‌اند. این شهر همچنین به عنوان بنیانگذار صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات ملی در کشور شناخته می‌شود. شرکت‌های چندملیتی زیادی مانند اینتل، آی‌بی‌ام، نوکیا، آلکاتل، موتورولا، ساپ و مایکروسافت در این شهر مشغول به فعالیت هستند.

فرهنگ

مردم این شهر (و به‌طور کلی سیچوآن) گرایش به خوردن غذاهای تند و پرادویه دارند. بر خلاف جمعیت کمتر چنگدو نسبت به شانگهای (کمتر از نصف)، تعداد قهوه‌خانه‌ها و بارهای آن بیشتر از شانگهای است.

گردشگری در چنگدو

هزاران سال این شهر نقش مهمی را در تاریخ کشور چین ایفا کرده است. این شهر در استان سیچوان واقع شده که یکی از مراکز کشت برنج و گندم در منطقه است . در حدود سال ۳۱۶ قبل از میلاد دودمان هان بر کشور فرمان روایی می‌کردند و این شهر  را مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مرکز پرورش کرم ابریشم و گلدوزی نهادند.

در دوره سه پادشاهی از ۲۲۰ تا ۲۸۰ بعد از میلاد، چنگدو تبدیل به پایتخت دولت شوان هان شد و تا قرن هشتم، مرکز مهمی از تجارت و صنعت بود به همین دلیل قابل توجه نقاشان و نقره کاران بزرگ عصر خویش نیز قرار گرفت.این روزها، چنگدو  شهری صنعتی است که با سرعتی باور نکردنی پیشرفت می کند. شهری که مناسب آشنایی با فرهنگ مردم منطقه و مقصدی مهم برای گردشگران می‌ باشد.

دارای ۱۴ کالج، از جمله دانشگاه سیچوان و همچنین خانه های سنتی و باغ چای است. در چنگدو نیز، مانند بسیاری از شهرهای چین مسافران از امنیت بالایی برخوردارند.از جاذبه های این شهر می توان به گشت و گذارهای شبانه، سرگرمی های فرهنگی مانند رفتن به اپرا، غذاهای لذیذ و خرید اشاره کرد. با تور چین از جاذبه های دیدنی این شهر دیدن کنید.