چانیا

Chania

مشخصات شاخص

کشور: یونان
جمعیت: ۱۰۸,۶۴۲
پیش شماره تلفن: ۲۲۸۹۰
ساعت:

شرح

شهر چانیا (هانیا یا خانیا) پایتخت منطقه چانیا در کشور یونان است. این شهر تاریخی که از زیباترین نواحی شهری در جزیره کرت است، همچنان تاریخ و به ویژه آثار ونیزی و ترک خود را حفظ کرده است. با ایلیا گشت همراه شوید و با این شهر زیبای یونان بیشتر آشنا شوید.

معرفی شهر چانیا

این شهر در استان کرت یونان واقع گردیده است. این شهر که در مرز یک شبه جزیره کوچک ساخته شده است، تاریخچه‌ای دارد که به بیش از چهار هزار سال قبل برمی‌گردد. امروزه صنعت گردشگری از منابع مهم درآمدزایی این شهر محسوب می‌شود.

گردشگری

شهر با خیابان‌های سنگفرش شده پر از بوتیک‌های شیک لباس، سرامیک، آثار محلی هنری به عنوان پاتوق یونانیان برای تعطیلات در ماه آگوست محسوب می شود. همه چیز در این شهر از جمله پارک‌ها، مسیرهای پیاده‌روی، ساختمان‌های نئوکلاسیک زیبا، بازارهای شلوغ و بناهای یادبود قدیمی از قرن‌ها اشغال شهر توسط ترک‌ها و ونیسی‌ها، همگی دست در دست هم داده‌اند تا نتوانیم چشم از این شهر رویایی برداریم.  آنچه امروزه گردشگران در این شهر قدیمی می‌بینند، قالبا مربوط به ونیسی‌ها و نژاد ترک‌های عثمانی است. ساختمان‌های تاریخی این شهر بین قرن‌های چهاردهم تا نوزدهم ساخته شده‌اند.

همچنین،بیشتر بخش‌های شهر توسط ونیسی‌ها ساخته شده‌ است. ساختمان‌های شخصی و عمومی شهر زمانی که ترک‌های عثمانی به جزیره حمله کردند و آن را برای 250 سال (یا بیشتر) اشغال کردند، تغییر کرد. علاوه بر این تاثیرات مسیحی‌ها و مسلمانان را می‌توان امروزه آشکارا در این شهر مشاهده کرد.