چمبورد، دره لویر | chambord , loir-et-cher

مشخصات شاخص

کشور: فرانسه
جمعیت: ۳۳۲,۰۰۱
پیش شماره تلفن: ۴۱(۳۳)+
ساعت:

شرح

چمبورد، دره لویر | Chambord , Loir-et-cher

شهر چمبورد در دره لویر که در قلب و مرکز کشور فرانسه قرار گرفته و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای این کشور شناخته می‌شود. این شهر در ناحیه رون آلپ واقع شده که یکی از 26 ناحیه فرانسه است، در مرز شرقی و جنوبی این کشور قرار گرفته و نام آن از رشته کوه های آلپ و رود رون که یکی از طویل‌ترین رودهای اروپا بوده و از رشته کوه های آلپ کشور سوییس سرچشمه می‌گیرد، گرفته شده است. با ایلیا گشت همراه شوید تا چرخی در این شهر زیبا بزنیم .

معرفی شهرستان لوآر

شهر چمبورد در دره لویر که در کشور فرانسه و در ناحیه رون آلپ قرار گرفته در واقع یک مقصد توریستی تفریحی بسیار محبوب در این منطقه محسوب می‌شود. مرکز این ناحیه شهر لیون، بزرگ‌ترین شهر فرانسه بعد از پاریس است. این منطقه برای مناظر دیدنی و جذاب، قلعه‌های پر زرق و برق، تاکستان زیبا و روستاهای تاریخی شناخته می‌شود. دره لویر 175 مایل در امتداد رودخانه لویر کشیده شده است که در میان برخی از زیباترین روستاهای فرانسه و قلعه‌های چشم‌نواز پیچ و تاب خورده است .

گردشگری

قلعه چمبورد که در این منطقه واقعه شده یکی از زیباترین و جذاب‌ترین قلعه های فرانسه است که با دکوراسیون پیچیده و باغ‌های بزرگ و پرگل خود به سبک معماری رنسانس ساخته شده است. این کاخ زیبا در سال ۱۵۱۹ به عنوان یک شاهکار توسط فرانسیس اول پایه‌گذاری شد، اما او در سال ۱۵۴۷ در گذشت و به همین منظور قلعه نیمه تمام باقی ماند. این قلعه در سال 1639 و پس از 80 ساله ویرانه بودن شروع به نوسازی نمود. سنگ‌تراشی و ساختار کلی قلعه هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد و قدم زدن در باغ آن، دل کندن از این قلعه زیبا را سخت می‌کند. پله‌های مارپیچی که توسط لئوناردو داوینچی طراحی شده، احتمالا مهیج‌ترین و جذاب‌ترین بخش قلعه باشد. همچنین برای کسانی که علاقه‌مندند جزییات بیشتری در مورد این کاخ زیبا بدانند تور صوتی وجود دارد که در هنگام ورودشان به آنان داده می‌شود.

آب و هوا

آب و هوای این منطقه نیز تا حدودی قاره‌ای همراه با زمستان‌های بسیار سرد و برفی می‌باشد.

دیدنی‌ها