سبو | Cebu

مشخصات شاخص

جمعیت: ۸۶۶٬۱۷۱ نفر
پیش شماره تلفن: ۳۲
ساعت:

شرح

سبو یکی از شهرهای توریستی فیلیپین است. این شهر بندری از شهرهای بزرگ و بااهمیت فیلیپین و پس از مانیل دومین کلانشهر بزرگ این کشور است. شهر سبو مرکز استان سبو است.

سبو بیشتر تحت نام ملکه جنوب شناخته می شود و قدیمی ترین شهر فیلیپین است. از دوره ای که فردیناند ماژلان نخستین بار روی خط ساحلی صلیب قرار داد دین مسیحیت در فیلیپین گسترش پیدا کرد، شهر سبو نیز میزبان تعداد زیادی از مهاجرین خارجی بوده که بر فرهنگ این شهر موثر بوده اند.

با توجه به اینکه سبو نخستین محل استقرار اسپانیایی ها در فیلیپین بوده این شهر دارای جاذبه های تاریخی بسیاری است که علاقه مندان می توانند از آنها بازدید نمایند.

بندر دریایی و فرودگاه نیز در مدرن ساختن سبو و ترکیب فرهنگ شهری با میراث قدیمی نقش بسزایی داشته اند. با سفر به سبو تجربه ای منحصر به فرد را کسب خواهید کرد.

سبو در حال حاضر به مقصد گردشگری مهمی در فیلیپین تبدیل شده است. افزایش تعداد گردشگران , هتلهای جدید و جاذبه های توریستی به موجب وجود سواحل شنی سفید رنگ , فعالیت های آبی و غواصی , غذاهای متنوع و تفریحات شبانه مهیج و مهمان نوازی مردمان این شهر می باشد.

جاذبه ها

قلعه سان پدرو 

این بنا در سال 1740 با عنوان هسته ای برای مهاجرین اسپانیایی بنا شد که کوچکترین و قدیمی ترین قلعه 3 سنگر در فیلیپین می باشد. فضای سبز رنگ این قلعه موجب شده تا این مکان جایی مناسب برای استراحت و فرار از خیابان های شلوغ باشد. موزه ملی منطقه ای نیز در سنگر واقع شده که در روزهای 4شنبه تا 1شنبه آثار کشف شده از کشتی مغروق سن دیگو را در معرض مراجعه کنندگان قرار می دهد.

پناهگاه پروانه جومالون 

مجموعه وسیع پناهگاه پروانه جومالون طیف وسیعی از گونه های پروانه و بید را در یک باغ گیاهشناسی سرسبز نگهداری می کند. شخص هنرمندی تحت نام جی.ان. جومالون با استفاده از شاخه های دور ریخته شده و دیگر اشیا برای ایجاد موزاییک های زیبایی بر روی صفحه نمایش در گالری استفاده نموده است.

کلیسای مینوره دل سانتو نینو 

کلیسای مینوره دل سانتو نینو نخستین کلیسای آسیایی است که در سال 1740 در سبو بنا شد. این کلیسا مملو از کسانی است که برای بازدید از قدیمی ترین و معروف ترین سمبل مذهبی در فیلیپین یعنی مجسمه سانتو نینو که بوسیله ماژلان به ملکه جوانای سبو اهدا شد به آنجا مراجعه می کنند.

صلیب ماژلان 

این سازه ارزشمند تاریخی که در یک اتاقک واقع شده است نشانگر نقطه ای است که سیاح فردیناند ماژلان یک صلیب را بعد از تعمید نخستین فرد فیلیپینی در آن قرار داد و به همین ترتیب سبو را به مهد مسیحیت در کشور فیلیپین تبدیل کرد. با نگاه کردن به بالای این اتاقک نقاشی های سقفی را خواهید دید که واقعه های تاریخی را به تصویر کشیده اند.

دیدنی‌ها